st 19.6.2024
A-tým

Baník zahájil přípravu

Baník ve středu dopoledne zahájil letní přípravu. Aktuální kádr momentálně sestává z 31 hráčů i včetně Tomáše Riga, který je na mistrovství Evropy se slovenskou reprezentací.

Do přípravy nastupují všechny tři dosavadní posily: Erik Prekop, Daniel Holzer a Michal Fukala. Čtvrtou novou tváří je dvacetiletý kamerunský defenzivní záložník Roan Nogha, který hrál na jaře za druholigovou Vlašim a předtím také za finský AC Oulu. „Jeho příchod se dotahuje,“ uvedl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

S Baníkem začíná přípravu i Brazilec Ewerton, ale o jeho nejbližší budoucnosti rozhodnuto stále není. Slavia mu zatím prodloužila působení v Baníku formou společné přípravy na novou sezonu. „Je to otevřené všemi směry. My samozřejmě zájem máme, ale stejně tak je tu možnost, že odejde za lukrativnějšími podmínkami do zahraničí,“ vysvětlil Luděk Mikloško.

Do tréninkového procesu se zapojuje i nigerijský stoper Emannuel Aririerisim Uchenna z béčka a dva navrátilci z hostování Ladislav Almási (Osijek) a Martin Hrubý (Dolný Kubín).

„Ten kádr pochopitelně není uzavřen. Jsme na začátku přípravy a průběžně bude docházet k nějakým změnám,“ řekl Luděk Mikloško.

Naplno ještě netrénuje David Lischka, který doléčuje zranění a má individuální plán.

Fotogalerie

0
Patrick
Kpozo
0
Matěj
Šín
0
Jiří
Boula
0
Jiří
Letáček
0
Jakub
Markovič
0
Filip
Kubala
0
Karel
Pojezný
0
Eldar
Šehić
0
Michal
Frydrych
0
Abdullahi
Tanko
0
Jan
Juroška
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Daniel
Holzer
0
Tomáš
Rigo
0
David
Lischka
0
David
Buchta
0
Samuel
Grygar
0
Jiří
Klíma