po 27.6.2016
A-tým

Baník za další přípravou vyrazil na Slovensko

S třiadvaceti hráči dnes Baník vyrazil na první letní soustředění do Popradu. Pod Tatrami v moderním tréninkovém centru Slovenského fotbalového svazu na hráče čeká šest dnů tvrdé přípravy proložené přátelskými zápasy proti Ružomberoku a Michalovcím.

Do plánů trenérského triumvirátu Vlastimil Petržela, Aleš Křeček, Juraj Šimurka však zasáhla vyšší moc. Zatímco podle původních představ mělo odcestovat 26 mužů, širší kádr vinou zdravotních problémů prořídl o čtyři jména.

Dyjan Carlos De Azevedo si ze sobotního duelu proti Skalici odnesl zlomenou zanártní kůstku, sádru, berle a fotbalovou neschopenku na tři až čtyři týdny, kvůli lehčímu zranění a nemoci netrénují Jakub Šašinka a František Chmiel. Už od minulého týdne je dlouhodobě mimo hru, zřejmě na čtyři až šest týdnů, Denis Granečný.

„Je to strašně nepříjemné, především pokud jde o Granečného s De Azevedem, ale nic s tím nenaděláme. Alespoň, že u Helešice se po utkání se Skalicí neprokázalo nějaké vážnější zranění a dnes s mužstvem mohl odjet do Popradu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Z týmu, který zamířil na Slovensko, vypadl i testovaný chorvatský záložník Darijo Krišto. „Chtěli jsme ho vidět ještě další týden, ale on už nechtěl. Že chce mít co nejdříve jistotu, proto jsme se rozešli,“ vysvětlil Dušan Vrťo.

Kádr Baníku pro soustředění v Popradu

Brankáři: Bajza, Vašek

Obránci: Celba, Dobrotka, Kaša, Honiš, Lupták, Mešaninov, Lučić

Záložníci: Hlinka, Ožvolda, Mondek, Mičola, Holzer, Helešic, Matěj, Chvěja, Behan, Malý

Útočníci: O. Šašinka, Rolinc, Szotkowski, Konnsimbal

Marodka: Granečný, De Azevedo, J. Šašinka, Chmiel

23
Jaroslav
Svozil
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
25
Jiří
Fleišman
66
Denis
Granečný
30
Viktor
Budinský
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
12
Radovan
Murin
32
Lukáš
Budínský
5
Adam
Jánoš
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
21
Jiří
Klíma
4
Yira
Sor
9
David
Buchta
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh