FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník za další přípravou vyrazil na Slovensko

27.06.2016 | Redakce

S třiadvaceti hráči dnes Baník vyrazil na první letní soustředění do Popradu. Pod Tatrami v moderním tréninkovém centru Slovenského fotbalového svazu na hráče čeká šest dnů tvrdé přípravy proložené přátelskými zápasy proti Ružomberoku a Michalovcím.

Do plánů trenérského triumvirátu Vlastimil Petržela, Aleš Křeček, Juraj Šimurka však zasáhla vyšší moc. Zatímco podle původních představ mělo odcestovat 26 mužů, širší kádr vinou zdravotních problémů prořídl o čtyři jména.

Dyjan Carlos De Azevedo si ze sobotního duelu proti Skalici odnesl zlomenou zanártní kůstku, sádru, berle a fotbalovou neschopenku na tři až čtyři týdny, kvůli lehčímu zranění a nemoci netrénují Jakub Šašinka a František Chmiel. Už od minulého týdne je dlouhodobě mimo hru, zřejmě na čtyři až šest týdnů, Denis Granečný.

„Je to strašně nepříjemné, především pokud jde o Granečného s De Azevedem, ale nic s tím nenaděláme. Alespoň, že u Helešice se po utkání se Skalicí neprokázalo nějaké vážnější zranění a dnes s mužstvem mohl odjet do Popradu,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Z týmu, který zamířil na Slovensko, vypadl i testovaný chorvatský záložník Darijo Krišto. „Chtěli jsme ho vidět ještě další týden, ale on už nechtěl. Že chce mít co nejdříve jistotu, proto jsme se rozešli,“ vysvětlil Dušan Vrťo.

Kádr Baníku pro soustředění v Popradu

Brankáři: Bajza, Vašek

Obránci: Celba, Dobrotka, Kaša, Honiš, Lupták, Mešaninov, Lučić

Záložníci: Hlinka, Ožvolda, Mondek, Mičola, Holzer, Helešic, Matěj, Chvěja, Behan, Malý

Útočníci: O. Šašinka, Rolinc, Szotkowski, Konnsimbal

Marodka: Granečný, De Azevedo, J. Šašinka, Chmiel

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA