FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník vyrazil na soustředění do Turecka

20.01.2019 | Redakce

Nashledanou Ostravo! Fotbalisté Baníku opustili své domovské město a vyrazili do Turecka na herní soustředění. V neděli večer by měli dorazit do hotelu Kamelya Selin nedaleko městečka Colakli v turecké Antalyi. Kromě pravidelného tréninku mají svěřenci trenéra Bohumila Páníka na programu čtyři přípravné duely. Zpět do Ostravy se Baník vrátí 1. února.

Autobusem z Ostravy do Vídně, pak letecky z Vídně do Antalye. Takový je zevrubný přepravní plán Baníku Ostrava, který se ráno vydal do asijské destinace za lepšími klimatickými podmínkami. Trenér Bohumil Páník „nominoval“ na soustředění pětadvacet hráčů, včetně tří gólmanů. „Všichni budou patřičně vytíženi,“ slibuje kouč Baníku.

Hned druhý den po příletu si Baník zahraje přípravný zápas, první soupeřem Ostravanů na herním soustředění bude Pogoň Štětín. Tedy silný polský tým s pohárovými ambicemi. „Myslím si, že program, pokud jde o přípravné duely bude náležitě pestrý,“ glosuje Bohumil Páník skladbu utkání, které Baník v Turecku sehraje.

Pokud jde o kádr, trenér Bohumil Páník připouští, že se může stát, že zpět z Turecka přicestuje Baník v jiném složení, než v jakém odcestoval. „Vedení klubu stále pracuje na doplnění kádru, pokud by se podařilo dotáhnout nějaký eventuální příchod do konce, může se stát, že se k nám případná posila v Turecku připojí. Uvidíme,“ uzavírá Bohumil Páník.


Kádr Baníku pro soustředění v Turecku:

BRANKÁŘI: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, František Chmiel.

OBRÁNCI: Lukáš Pazdera, Petr Breda, Arťom Mešaninov, Josef Celba, Oleksander Azackij, Martin Šindelář, Patrizo Stronati, Václav Procházka, Jiří Fleišman, Denis Granečný.

ZÁLOŽNÍCI: Martin Fillo, Jakub Bolf, Adam Jánoš, Robert Hrubý, Milan Jirásek, Filip Kaloč, Daniel Holzer.

ÚTOČNÍCI: Milan Baroš, Dame Diop, Nemanja Kuzmanovič, Jakub Šašinka, Ondřej Šašinka.


Program zápasů v Turecku:

21. ledna: Baník – Pogoň Štětín

24. ledna: Baník – Korona Kielce

27. ledna: Baník – FK Lvov

30. ledna: Baník – FK Orenburg

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA