po 9.1.2017
A-tým

Baník vyrazil na kondiční soustředění

Příštích deset dnů stráví v Kroměříži. Baník v pondělí vyrazil na soustředění na Hanou, jehož hlavní náplní bude práce na fyzickém fondu. Náročnou kondiční průpravu pod koučem Vlastimilem Petrželou podstoupí kádr šestadvaceti hráčů.

Hráči si na Moravě míče příliš neužijí. „Budeme makat především na kondičce. V plánu máme třífázové tréninky. Dopoledne na hřišti, odpoledne na tartanu a pak ještě v posilovně, kterou budeme doplňovat třeba spinningem nebo tělocvičnou a dalšími podobnými aktivitami,“ řekl Vlastimil Petržela.

Mužstvo v pondělí odjelo do Kroměříže už ve stabilizovaném složení, ve kterém zahájilo i zimní přípravu. Až na místě se k němu připojí Ondřej Šašinka cestou z galavečera vyhlašování talentů v Praze. Dva hráče momentálně vyřadily z plné přípravy zdravotní problémy – Josef Celba se zotavuje z chřipky a za týmem se vydá v úterý, Tomáš Hučko léčí drobné zranění a nemůže trénovat naplno.

„Já jsem velice rád, že tentokrát máme celé mužstvo pohromadě od zahájení přípravy. To je proti létu obrovský rozdíl. Tam jsme to mužstvo celou přípravu skládali, hráči stále přicházeli a já jsem to pak viděl na jejich rozdílné fyzické připravenosti. Teď jsme všichni na jedné startovní čáře a to je jedině ku prospěchu věci,“ řekl Vlastimil Petržela.

                                        Kádr pro soustředění v Kroměříži

Brankáři: Petr Vašek, František Chmiel, Martin Šustr

Obránci: Martin Sus, Josef Celba, Tomáš Zápotočný, Jakub Pokorný, Arťom Meščaninov, Tomáš Hučko, Denis Granečný

Záložníci: Marek Hlinka, Robert Hrubý, Dan Ožvolda, Ondřej Chvěja, Štefan Pekár, Tomáš Mičola, Dyjan Carlos De Azevedo, Karol Mondek, Bronislav Stáňa, Matěj Helešic, Tomáš Freit, Dominik Smékal, Petr Nerad

Útočníci: Ľubomír Urgela, Ondřej Šašinka, Alexander Jakubov

11
Nemanja
Kuzmanović
7
Šimon
Falta
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
4
Martin
Chlumecký
99
Ladislav
Almási
19
David
Lischka
29
Ladislav
Takács
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
50
Ubong
Ekpai
5
Jiří
Boula
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
10
Matěj
Šín
77
Gigli
Ndefe
39
Dominik
Janošek
24
Jan
Juroška
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka
20
Jakub
Pokorný