út 30.11.2021
Aktuální zprávy

Baník vydal unikátní výroční kalendář!

Unikátní a zcela jedinečný nástěnný kalendář, který Baník vydal u příležitosti stého výročí založení klubu, je nyní v prodeji. Tvoří jej dvanáct velkých unikátních tematických fotografií, jejichž autorem je uznávaný fotograf Ondřej Pýcha. Kalendář je v prodeji ve Fanshopu v OC Forum Nová Karolina.

Kalendář propojuje historii, současnost i budoucnost klubu, osobnosti Baníku Ostrava napříč generacemi se zajímavými známými i méně známými místy v Ostravě. Na jedné z fotografií se například sešli mistrovští kapitáni Rostislav Vojáček a Radoslav Látal. Kvůli fotografování se v Ostravě po letech setkali trenéři Pavel Vrba a František Komňacký, kteří spolu tvoří další z dvanácti fotografií.

Atraktivní je také záběr čtyř baníkovských gólmanů slavné minulé éry, současnosti a budoucnosti, na níž si spolu zapózovali Pavol Michálik, Luděk Mikloško, Jan Laštůvka a Radovan Murin. Další z krásných velkých fotografií zachycuje pózující trojici nejvěrnějších baníkovců. Sešli se na ní Rostislav Vojáček, Zdeněk Stanczo a Martin Lukeš. Tři bývalí fotbalisté, kteří patří mezi šestici hráčů s největším počtem startů za Baník.

„Když mě Baník s touto nabídkou oslovil, příliš jsem neváhal. Líbilo se mi, že klub přišel s konkrétní myšlenkou, která se mi velmi zamlouvala,“ řekl autor fotografií Ondřej Pýcha, jehož jméno je mezi fotografy vysoce uznávanou značkou. „Pro mě jako pro člověka z Prahy bylo velmi zajímavé pracovat s Milanem Barošem, kterého sice v Praze často potkávám, protože bydlím kousek od něj, nicméně společná práce, to je zase něco jiného. Stejně tak setkání s Markem Jankulovským, René Bolfem, Rostislavem Vojáčkem, ale i s hráči, které jsem třeba tolik neznal a teď jsem se jejich příběhy seznámil, to pro mě byl zážitek. A totéž lze říct o fotografování v ostravském prostředí. Věřím, že jsme našli zajímavé lokality a že se celý ten záměr povedl, “ dodal Ondřej Pýcha, který musel kvůli práci na kalendáři strávit v Ostravě řadu dní a mnohokrát absolvovat vzdálenost mezi Prahou a Ostravou.

Nástěnný kalendář vydaný ke sto letům Baníku je k dostání ve Fanshopu FCB v OC Forum Nová Karolina a je nesporně ideálním vánočním dárkem každému fanouškovi Baníku Ostrava.

Zápasy

15.
sobota
ledna
Lech Poznaň VS Baník
Přátelská utkání
18.
úterý
ledna
 
Kisvárda FC VS Baník
Přátelská utkání

Další články

9
David
Buchta
16
Jan
Laštůvka
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
20
Jakub
Pokorný
8
Jaroslav
Harušťák
4
Yira
Sor
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović