FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník vs. Příbram: Jsme připraveni podat bojovný a zdravě agresivní výkon

22.10.2015 | Tomáš Svoboda

Třetina ligy je za námi a my jdeme vstříc výzvě s pořadovým číslem jedenáct, pod kterým se skrývá soupeř 1.FK Příbram. Pro oba týmy velmi náročný a důležitý zápas Synot ligy začíná na ostravském Městském stadionu v sobotu v 17:00. Baníkovci jsou podle trenéra Radomíra Korytáře opět připraveni podat velmi disciplinovaný, bojovný a zdravě agresivní výkon, který je vždy hlavním atributem na cestě k úspěchu.

„Připravujeme se na další velice těžké utkání s kvalitním soupeřem, který má ustálený kádr s řadou velmi zkušených hráčů. My víme, že v naší situaci potřebujeme opět udělat na hřišti vše pro to, abychom uspěli. To znamená podat disciplinovaný výkon se zdravě aktivním, agresivním a přitom férovým pojetím hry,“ říká kouč Baníku. Příbram je soupeř, který začal letošní sezónu ziskem sedmi bodů v prvních pěti kolech, ale od té doby se z vítězství radoval jen jednou, když doma porazil v 8. kole Jihlavu vysoko 4:1. 

Bodově i střelecky ovšem v posledních pěti kolech vyšel naprázdno proti předním celků ligy, když s Plzní, Mladou Boleslaví a Spartou prohrál 0:4 a v Liberci 0:3. Výsledky jsou to kruté a zcela neodrážejí výkony, protože třeba v předchozím duelu se Spartou odehrála Příbram v čele s nebezpečnými ofenzivními hráči Rezkem a Bednářem velmi dobrý první poločas. Proto je třeba mít se na pozoru.

Naše mužstvo je oproti tomu v situaci, kdy bylo minulý týden velmi blízko bodového zisku na Slovácku, kde otevřel skóre ve svém stém ligovém duelu za Baník Davor Kukec, ale domácí zápas k naší velké škodě v závěru první půle otočili. „Všichni jsme cítili, že jsme mohli minulé utkání na Slovácku vyhrát, ale bohužel se nám to nepovedlo. Jdeme však dál a budeme chtít uspět před našimi fanoušky, jejichž podpory si velmi vážíme. Věříme, že nám přijdou fandit tak, jako v minulém domácím zápase proti Olomouci,“ přeje si trenér Korytář s odkazem směrem k fanouškům, kteří mohou využít další výhodné akce – při koupi vstupenky dostanou druhou zdarma a mohou tak s sebou vzít na fotbal někoho ze svých přátel či známých.

Všichni v klubu věříme, že fanoušci dokáží stejně jako při minulém domácím zápase vytvořit výbornou kulisu a ocenit týmový výkon, který bude opět založen na odhodlání, disciplíně a pracovitosti každého hráče. „Chceme být dál pracovitým týmem, který věří v úspěch a váží si každého bodu. Co se týče výkonu, určitě budeme chtít navázat na to pozitivní, co se nám povedlo v minulých zápasech. Věřím, že pak se utkání bude našim fanouškům líbit,“ připomíná baníkovský trenér, jehož svěřenci v rámci přípravy na sobotní zápas ve středu zavítali na veřejný trénink do Havířova, kde má Baník výbornou spolupráci s tamním Městským fotbalovým klubem a také širokou fanouškovskou základnu.

Přestože baníkovcům minulé ligové utkání smolně nevyšlo podle představ, panuje v našem táboře nadále odhodlaná nálada s pevnou vírou v úspěšné výsledky ve druhé polovině podzimní sezóny. „Každé utkání hrajeme pod výsledkovým tlakem, takže to pro nikoho z nás není nic nového. Víme, že musíme sbírat body. Celý tým se ztotožňuje s aktuální situací, takže věřím, že na Příbram budeme herně i mentálně maximálně připraveni,“ uzavírá Korytář.

FC Baník Ostrava vs. 1.FK Příbram

Sobota 24. října 2015 od 17:00, Městský stadion Ostrava

Bilance Baníku s Příbramí v samostatné české lize: 36 zápasů – 16 výher – 8 remíz – 12 porážek, skóre 53:40

Poslední vzájemný zápas:

FC Baník Ostrava – 1.FK Příbram 0:0 (26. kolo Synot ligy 2014/15, 2. května 2015, stadion Bazaly)

Žluté karty: Mišák, Narh - Krameš.

Červená karta: 89. Krameš.

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Antoníček.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán (46. Sivrić), Frydrych, Kouřil, Lučić – Mišák (79. Šašinka), Kukec, Jirásek – Sukup, De Azevedo, Narh (68. Holzer).

1.FK Příbram: Kelemen – Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů – Suchan (79. Fořt), Hnaníček – Moulis (69. Mareš), Krameš, Zeman – Pilík (87. Tregler).

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA