po 14.12.2020
Aktuální zprávy

Baník vítězem Memoriálu Evžena Hadamczika!

Vítězem 43. ročníku Memoriálu Evžena Hadamczika se stal žákovský tým Baníku Ostrava! Malí Slezané uspěli v konkurenci dvanácti týmů z Česka a Polska, v klíčovém utkání o první místo porazili vrstevníky ze Sigmy Olomouc 8:5!

Turnaj se konal o víkendu v areálech při ZŠ Jana Šoupala v Ostravě - Porubě a na Vistě v Ostravě - Hrabůvce. Dvanáct týmů bylo rozlosováno do tří základní skupin, z nichž se do čtyřčlenné Zlaté skupiny dostali tři vítězové skupin a nejlepší tým z druhého místa. Baník si v základní skupině postupně s převahou poradil se Zaglebie Sosnowiec,  Hvězdou Cheb a Zlínem.

Zlatá skupina byla na programu v neděli a Baník do ní vstoupil přesvědčivým vítězstvím 8:3 na Českými Budějovicemi. Nejdramatičtější byl duel s Górnikem Zabrze, ale také ten baníkovci zvládli a vyhráli 2:1. O zlatu měl rozhodnout souboj se Sigmou Olomouc, která s Górnikem a Českými Budějovicemi také neztratila ani bod. Baník tento prestižní duel zvládl, zvítězil 8:5 a stal se zaslouženým šampiónem.

"Znovu musím poděkovat všem lidem, kteří se za stávajících podmínek na organizaci turnaje podíleli. Vše skvěle klaplo, počasím počínaje a bezchybnou organizací konče. Vítězství Baníku je skvělou tečkou za výborným ročníkem Memoriálu Evžena Hadamczika," řekl Roman Holiš, předseda představenstva Akademie FC Baník Ostrava.

Výsledky všech zápasů a jména střelců a naleznete zde.

5
Adam
Jánoš
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
19
David
Lischka
66
Denis
Granečný
12
Radovan
Murin
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
30
Viktor
Budinský
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanović
16
Jan
Laštůvka
17
Muhammed
Sanneh
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
32
Lukáš
Budínský
7
Ondřej
Chvěja
6
Daniel
Tetour
8
Jaroslav
Harušťák
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil