FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník vítá ideu renovace Bazalů

03.03.2017 | Redakce

​Myšlenku na kompletní rekonstrukci stadionu na Bazalech vedení Baníku vítá a podporuje. Podle aktuálního záměru, který v únoru zveřejnil náměstek primátora pro sport a školství Martin Štěpánek, by měl fotbalový areál projít velkou přestavbou a změnit se v moderní centrum pro mládež a akademii.

Plán počítá s investicí přibližně 200 milionů korun, výstavbou pěti travnatých hřišť, umělé trávy a vybudováním zbrusu nového zázemí. „Fotbalová infrastruktura se za poslední dvě dekády v Ostravě výrazně zhoršila. Ubylo přibližně dvacet travnatých ploch a s dopady se už dnes i Baník potýká v podstatě v každodenním životě. Nejen áčko, ale i mládež musí kvůli tréninkům a zápasům dojíždět do okolních obcí a měst. V zimě je pro potřeby všech ostravských klubů k dispozici jediná umělka, to má prostě k ideálnímu stavu daleko. Z vlastních zkušeností, stáží a návštěv v různých evropských ale i českých klubech víme, že současná situace je v Ostravě skutečně tristní,“ řekl sportovní ředitel klubu a bývalý dlouholetý hráč Baníku Dušan Vrťo, který část aktivní kariéry strávil i ve Skotsku.

Nedostatek tréninkových i zápasových ploch by rekonstrukce Bazalů zčásti mohla vyřešit. Kultovní stadion, který fotbalu slouží od roku 1959, se za dobu své existence nedočkal výraznější investice do modernizace. „Bazaly dnes už tvoří nezpochybnitelnou historií nejen Baníku, ale i města. Pokud se zachovají pro fotbal, bude to jenom dobře. Věříme, že pokud by se projekt podařilo realizovat, byla by zachována i dlouholetá tradice výchovy mladých hráčů, kteří v Baníku vyrostli ve špičkové hráče a prosadili se z něj do reprezentačních výběrů,“ řekl majitel klubu Václav Brabec.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA