pá 3.3.2017
Aktuální zprávy

Baník vítá ideu renovace Bazalů

​Myšlenku na kompletní rekonstrukci stadionu na Bazalech vedení Baníku vítá a podporuje. Podle aktuálního záměru, který v únoru zveřejnil náměstek primátora pro sport a školství Martin Štěpánek, by měl fotbalový areál projít velkou přestavbou a změnit se v moderní centrum pro mládež a akademii.

Plán počítá s investicí přibližně 200 milionů korun, výstavbou pěti travnatých hřišť, umělé trávy a vybudováním zbrusu nového zázemí. „Fotbalová infrastruktura se za poslední dvě dekády v Ostravě výrazně zhoršila. Ubylo přibližně dvacet travnatých ploch a s dopady se už dnes i Baník potýká v podstatě v každodenním životě. Nejen áčko, ale i mládež musí kvůli tréninkům a zápasům dojíždět do okolních obcí a měst. V zimě je pro potřeby všech ostravských klubů k dispozici jediná umělka, to má prostě k ideálnímu stavu daleko. Z vlastních zkušeností, stáží a návštěv v různých evropských ale i českých klubech víme, že současná situace je v Ostravě skutečně tristní,“ řekl sportovní ředitel klubu a bývalý dlouholetý hráč Baníku Dušan Vrťo, který část aktivní kariéry strávil i ve Skotsku.

Nedostatek tréninkových i zápasových ploch by rekonstrukce Bazalů zčásti mohla vyřešit. Kultovní stadion, který fotbalu slouží od roku 1959, se za dobu své existence nedočkal výraznější investice do modernizace. „Bazaly dnes už tvoří nezpochybnitelnou historií nejen Baníku, ale i města. Pokud se zachovají pro fotbal, bude to jenom dobře. Věříme, že pokud by se projekt podařilo realizovat, byla by zachována i dlouholetá tradice výchovy mladých hráčů, kteří v Baníku vyrostli ve špičkové hráče a prosadili se z něj do reprezentačních výběrů,“ řekl majitel klubu Václav Brabec.

19
David
Lischka
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
13
Roman
Potočný
33
Ondřej
Kukučka
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
7
Ondřej
Chvěja
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
17
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
20
Jakub
Pokorný
5
Adam
Jánoš
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
16
Jan
Laštůvka