FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník versus Tatran: pokus číslo dvě

16.01.2019 | Redakce

S dvoudenním odkladem by ve čtvrtek mělo dojít na závěrečný souboj celé základní části Tipsport ligy mezi Baníkem a Tatranem Prešovem. Duel s nostalgickým závanem federální ligy, který v úterý znemožnilo silné sněžení a nezpůsobilý terén, se bude hrát ve čtvrtek od 14:00 znovu na umělé trávě v Orlové.

Středeční zbylé zápasy v ostatních skupinách už rozhodly, že Baníku i remíza stačí k celkovému prvenství v základní části, které určuje nejvyšší bodový zisk napříč všemi čtyřmi základními skupinami. Baník má nyní šest bodů, o bod víc, stejný rozdíl skóre, avšak méně vstřelených branek má už pouze Jablonec. 

Vítěz má právo postupu do závěrečného Final Four, které se letos hraje na Maltě, avšak Baník už v předstihu oznámil, že ho vzhledem k nasmlouvanému soustředění v Turecku nebude reflektovat.

Tak je souboj s východoslovenským druholigovým celkem, který vede mimo jiné i někdejší trenér baníkovské juniorky Anton Mišovec, především posledním testem před odletem do Turecka. 

„Podle předpovědi už by počasí ve čtvrtek mělo být v pohodě. Hrát v úterý na tom těžkém terénu by byl nerozum, tam by šlo o zdraví hráčů. Protože v Turecku máme zápas v pondělí, mohli jsme to posunout na čtvrtek. Nic se jinak nemění, znovu protočíme všechny hráče,“ uvedl trenér Bohumil Páník.

Mimo hru však určitě zůstane Martin Šindelář, který sice trénuje, ale ještě není ve stoprocentním stavu.

Zápas má výkop na orlovské umělce ve 14:00. Vstupné je 30 korun, klubové permanentky neplatí.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA