čt 19.12.2019
A-tým

Baník v zimě mění Turecko za Maltu

Místo Turecka nová destinace. Baník absolvuje tradiční soustředění v teple v rámci zimní přípravy na Maltě. Na ostrově ve Středozemním moři bude ostravská výprava pobývat od 24. ledna do 5. února a součástí soustředění budou i čtyři přípravné zápasy.

Baník na Maltě čeká finálový turnaj zimní Tipsport ligy, do kterého se kvalifikoval prvenstvím v základní fázi minulého ročníku. Do Final Four kromě Baníku zasáhnou ještě Mladá Boleslav, Dunajská Streda a druholigová Zbrojovka Brno. Baník se v semifinále utká s Brnem a pak ho čeká ještě utkání o umístění s jedním z dalších dvou týmů.

Ve druhé polovině kempu si baníkovci zahrají ještě dvakrát proti týmům ze zahraničí. Mělo by se jednat o jeden domácí celek a prvoligový tým ze Skandinávie. “Čeká se ještě na formální potvrzení smluv,” informoval výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák, podle nějž Baník dobře ví, do čeho jde. 

“Byli jsme si resort během podzimu prohlédnout, abychom měli jistotu, že nás na místě nečeká žádné nepříjemné překvapení. Všechno je na vysokém standardu, jak hřiště, tak posilovna, hotel i regenerace.”

Malta na přelomu ledna a února nabízí příjemné klima s teplotami kolem dvaceti stupňů. Baník bude ubytován v Hotelu Dolmen v severní části ostrova poblíž městečka St. Paul’s Bay, zhruba dvacet kilometrů od hlavního města La Valleta.

6
Karel
Pojezný
11
David
Látal
21
Michal
Kohút
99
Georgios
Kornezos
12
Tomáš
Rigo
95
Daniel
Holzer
15
Patrick
Kpozo
25
Dennis
Owusu
22
Tomáš
Zlatohlávek
41
Mikuláš
Kubný
17
Michal
Frydrych
42
Jiří
Míček
10
Matěj
Šín
33
Erik
Prekop
19
David
Lischka
66
Matúš
Rusnák
30
Dominik
Holec
5
Jiří
Boula
31
Alexander
Munksgaard
37
Matěj
Chaluš
28
Filip
Kubala
9
David
Buchta