út 29.11.2016
A-tým

Baník v přípravě vyhrál v Hlučíně 4:2

Baník porazil v úterním přátelském utkání v Hlučíně domácí výběr 4:2. I bez řady hráčů základu hosté na umělé trávě a pod umělým osvětlením už po půlhodině vedli 3:0, ale dotahujícího soupeře definitivně srazil až čtvrtý gól deset minut před koncem.

Kouč Vlastimil Petržela pojal Hlučín především jako testovací zápas. Z obvyklých jmen scházeli Petr Vašek, Tomáš Zápotočný, Tomáš Hučko, Petr Nerad, Bronislav Stáňa, Marek Hlinka, Tomáš Mičola, Ľubomír Urgela či krajánci Dyjan Carlos De Azevedo s Arťomem Meščaninovem, ale baníkovci i v kombinovaném složení do utkání vtrhli s chutí a poměrně rychle vedli 3:0. 

Po gólu si připsali Matěj Helešic a Karol Mondek, dvakrát se do střelecké listiny zapsali zahraniční hráči, kteří přijeli do Baníku na krátké testy. „Z taktických důvodů i na přání jejich manažera nebudeme zveřejňovat jejich jména. Po utkání se o nich pobavíme ještě s trenérem Vlastimilem Petrželou a rozhodneme se, jestli s námi někdo z nich bude pokračovat,“ řekl sportovní ředitel klubu Dušan Vrťo.

5
Adam
Jánoš
19
David
Lischka
16
Jan
Laštůvka
4
Yira
Sor
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
17
Muhammed
Sanneh
12
Radovan
Murin
6
Daniel
Tetour
77
Gigli
Ndefe
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
7
Ondřej
Chvěja
13
Roman
Potočný
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
8
Jaroslav
Harušťák
33
Ondřej
Kukučka
21
Jiří
Klíma
99
Ladislav
Almási