út 29.11.2016
A-tým

Baník v přípravě vyhrál v Hlučíně 4:2

Baník porazil v úterním přátelském utkání v Hlučíně domácí výběr 4:2. I bez řady hráčů základu hosté na umělé trávě a pod umělým osvětlením už po půlhodině vedli 3:0, ale dotahujícího soupeře definitivně srazil až čtvrtý gól deset minut před koncem.

Kouč Vlastimil Petržela pojal Hlučín především jako testovací zápas. Z obvyklých jmen scházeli Petr Vašek, Tomáš Zápotočný, Tomáš Hučko, Petr Nerad, Bronislav Stáňa, Marek Hlinka, Tomáš Mičola, Ľubomír Urgela či krajánci Dyjan Carlos De Azevedo s Arťomem Meščaninovem, ale baníkovci i v kombinovaném složení do utkání vtrhli s chutí a poměrně rychle vedli 3:0. 

Po gólu si připsali Matěj Helešic a Karol Mondek, dvakrát se do střelecké listiny zapsali zahraniční hráči, kteří přijeli do Baníku na krátké testy. „Z taktických důvodů i na přání jejich manažera nebudeme zveřejňovat jejich jména. Po utkání se o nich pobavíme ještě s trenérem Vlastimilem Petrželou a rozhodneme se, jestli s námi někdo z nich bude pokračovat,“ řekl sportovní ředitel klubu Dušan Vrťo.

15
Václav
Jurečka
2
Marek
Havran
77
Ladislav
Almási
55
Artur
Musák
20
Pablo
Ortiz
5
Jiří
Boula
1
Viktor
Budinský
10
Srdjan
Plavšić
29
Jakub
Pira
66
Matúš
Rusnák
3
Hamidou
Kante
9
David
Buchta
23
Martin
Jedlička
25
Dennis
Owusu
18
David
Planka
80
Ondřej
Kričfaluši
28
Filip
Kubala
99
Vlasiy
Sinyavskiy
17
Michal
Frydrych
26
Lauri
Laine
11
David
Látal
37
Matěj
Chaluš
21
Michal
Kohút
95
Daniel
Holzer
24
Martin
Hrubý
19
Filip
Šancl
6
Karel
Pojezný
12
Abdallah
Gning