FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník v pondělí startuje, v kádru je 28 hráčů

05.01.2020 | Redakce

Osmadvacet hráčů čítá kádr, s nímž Baník vstoupí do úvodní části zimní přípravy. Mužstvo se pod vedením nového trenéra Luboše Kozla poprvé sejde v pondělí už znovu na Bazalech, kam se vrací po rekonstrukci stadionu kompletní zázemí Baníku včetně áčka.

Nový trenérský triumvirát Luboš Kozel, Ivan Kopecký, Radek Slončík zahrnul do prvního bloku přípravy také Ondřeje Šašinku, který se vrací z hostování na Slovácku. První dny ho ovšem čeká individuální režim a rekonvalescence po zranění ze závěru podzimní sezony.

Do áčka byli přeřazeni z dorostu tři mládežničtí reprezentanti Jakub Tamajka, Jakub Drozd a Timofej Barkov, šanci dostane také nejlepší střelec třetiligového béčka David Buchta.

Na pondělní sraz se tým však v kompletní sestavě ještě nesjede; Milan Baroš dorazí do Ostravy v úterý, Dyjan Carlos de Azevedo a Dame Diop se pak se svolením klubu po vánočním volnu připojí k mužstvu až 10. ledna.


Kádr pro začátek přípravy:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Lumír Číž

Obránci: Martin Fillo, Josef Celba, Jiří Fleišman, Denis Granečný, Jakub Pokorný, Václav Procházka, Patrizio Stronati, Martin Šindelář, Jakub Tamajka

Záložníci: Dyjan Carlos de Azevedo, Daniel Holzer, Robert Hrubý, Adam Jánoš, Milan Jirásek, Filip Kaloč, Milan Lalkovič, Rudolf Reiter, Jakub Drozd

Útočníci: Milan Baroš, Dame Diop, Tomáš Smola, Nemanja Kuzmanovič, Ondřej Šašinka, David Buchta, Timofej Barkov

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA