út 28.4.2020
A-tým

Baník ulovil útočníka Tomáše Zajíce!

Baník už v předstihu hlásí velkou posilu! Ofenzívu od léta posílí třiadvacetiletý útočník Tomáš Zajíc, který na Bazaly přijde jako volný hráč po skončení smlouvy ve Slovácku. V Ostravě dnes podepsal smlouvu na tři roky s následnou opcí s platností od 1. července 2020.

Baník získal nejlepšího střelce Slovácka v aktuální sezoně: uherskohradišťský odchovanec v probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY vstřelil šest gólů a celkově jich v nejvyšší soutěži dokázal ve stovce utkání zaznamenat už pětadvacet.

„Je to perspektivní hráč, který má předpoklady pro další růst. V třiadvaceti letech mít na kontě už dvacet pět gólů v lize, to je velice dobrá vizitka. A i typologicky se nám do týmu hodí. Neméně důležitým faktorem bylo i to, že s Ondrou Šašinkou na podzim ve Slovácku vytvořili velice úderné duo, a věříme, že by to mohlo fungovat i u nás. Probírali jsme to samozřejmě i s trenérem Lubošem Kozlem a jsme rádi, že se to nakonec povedlo uskutečnit,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

Tomáš Zajíc prožil celou dosavadní kariéru ve Slovácku a Baník pro něj bude teprve druhým profesionálním angažmá. Zájem o něj měly ale i další prvoligové kluby.

„Když se před časem otevřela možnost tento transfer realizovat, neváhali jsme a vstoupili jsme do hry. Gólových útočníků, navíc s takovou perspektivou, je na českém trhu pomálu,“ uvedl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Tomáš Zajíc se těší na novou výzvu. „Baník je klub s velkými ambicemi a já to beru jako krok dopředu v mé kariéře. Ale zatím se pořád naplno soustředím na angažmá ve Slovácku a jsem připraven pro klub udělat maximum, abychom dobře rozehranou sezonu dotáhli do nějakého úspěšného konce,“ řekl Tomáš Zajíc.

1
Martin
Hrubý
7
Karel
Pojezný
33
Eldar
Šehić
11
Nemanja
Kuzmanović
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
8
Srdjan
Plavšić
29
Ladislav
Takács
26
Muhamed
Tijani
10
Matěj
Šín
16
Jan
Laštůvka
6
Daniel
Tetour
18
Robert
Mišković
30
Jiří
Letáček
14
Petr
Jaroň
22
Filip
Kaloč
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
13
Daniel
Smékal
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
96
Eneo
Bitri
24
Jan
Juroška
17
Michal
Frydrych
19
David
Lischka
3
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula