po 29.8.2016
A-tým

Baník trénuje bez reprezentantů

Baník absolvuje tréninkový proces v tomto týdnu v prořídlé sestavě. Od týmu se po sobotním utkání s Frýdkem-Místkem odpojilo hned pět reprezentantů, kteří byli povoláni k přípravných zápasům národních výběrů U20 a U19.

Už v neděli se v Praze na srazu dvacítky před dvojzápasem s Nizozemskem hlásili Matěj Helešic (na snímku), Jakub Pokorný a David Lischka, dnes začíná před duely s Itálií a Belgií soustředění devatenáctky s Ondřejem Chvějou, Ondřejem Šašinkou a Dominikem Smékalem.

S mužstvem nebude v úvodu týdne trénovat ani stoper Martin Honiš, který byl uvolněn na zkoušku do druholigového slovenského klubu FK Pohronie. "Kdyby byl zájem, mohli bychom ho uvolnit na zbytek podzimní části," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Naplno naopak už začíná Dyjan Carlos De Azevedo. "Konečně už můžu kopat i do míče," těší se pětadvacetiletý Brazilec, který marodil dva měsíce se zlomeným prstem na noze. Ještě s drobnými úlevami bude v týdnu trénovat Denis Granečný, který se musí vyhýbat osobním soubojům.

O víkendu má Baník druholigové volno, derby s Opavou bylo přeloženo na středu 14. září. Místo toho nastoupí v pátek v Bohumíně od 16:30 k přípravě s prvoligovou Karvinou.

15
Patrizio
Stronati
30
Viktor
Budinský
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
18
Tomáš
Zajíc
20
Jakub
Pokorný
14
Pepe
Mena
11
Nemanja
Kuzmanovič
7
Martin
Fillo
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
6
Daniel
Tetour
8
Jakub
Drozd
13
Ondřej
Kukučka
77
Gigli
Ndefe
16
Jan
Laštůvka
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
21
Daniel
Holzer
31
Ondřej
Šašinka
1
Radovan
Murin