FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník testuje Engelmanna, Ježdíka a Kvesiće

23.07.2015 | Tomáš Svoboda

Přesvědčit trenéra baníkovského áčka Radomíra Korytáře o svém potenciálu a kvalitách se snaží trojice testovaných hráčů. Od středy se s týmem připravuje třiadvacetiletý bosenský záložník Mario Kvesić, ve čtvrtek do tréninku nastoupili šestadvacetiletý bývalý záložník Baníku Vojtěch Engelmann a osmadvacetiletý obránce či záložník Václav Ježdík.

Engelmann s Ježdíkem během léta působili v kempu českých fotbalistů bez angažmá a týmu sestavenému z těchto hráčů pomohli k triumfu v mezinárodní turnaji FIFPro. Právě díky tomu si jich všiml trenér Baníku, který si je chce vyzkoušet v tréninku. Stejně jako třetí testovaný hráč Kvesić mají týden na to, aby přesvědčili o svých kvalitách.

Ofenzivní záložník Engelmann naposled působil v Bohemians Praha 1905 a předtím v Dukle Praha, jejímž kmenovým hráčem byl od začátku roku 2012. Na podzim 2013 prožil velmi povedený půlrok na hostování v Baníku, když během čtrnácti utkání vstřelil čtyři branky a byl nejproduktivnějším členem tehdejšího kádru.

Obránce či středový záložník Ježdík má za sebou ligová angažmá v Teplicích a Českých Budějovicích, jeho posledním působištěm byl klub Bohemians Praha (Střížkov). Ofenzivní záložník Kvesić je odchovancem bosenského klubu Široki Brijeg, z kterého v roce 2012 přestoupil do chorvatského RNK Split. V mládežnických kategoriích pravidelně reprezentoval Bosnu a Hecegovinu, za výběr do 21 let odehrál 11 utkání a vstřelil 2 góly.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA