FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník si připomene 95 let založení

31.08.2017 | Redakce

Už příští pátek dovrší Baník 95 let od svého založení. Jak si půlkulaté výročí svého vzniku připomene? Například autogramiádou slavných osobností, penaltovým soubojem mezi legendami a fanoušky v poločase utkání Baník – Jablonec či baníkovskou sekcí v rámci výstavy Zlaté časy fotbalu v Avion Shopping Parku. A když 95 let, i vstupné na sobotní ligový zápas na Městském stadionu bude činit symbolických 95 korun.

Už od pondělka bude slavné okamžiky slezskoostravského klubu připomínat vyhrazená sekce výstavy Zlaté časy fotbalu v nákupním centru Avion Shopping Park, kde si návštěvníci mohou prohlédnout poháry, fotografie, autentické mistrovské dresy Baníku z 80. let a další zajímavé exponáty z historie. Součástí výstavy budou i autogramiády s Markem Jankulovským, Václavem Svěrkošem, Rostislavem Vojáčkem či Václavem Daňkem.

Baník chce do programu zapojit také fanoušky, kteří mimo jiné svedou i penaltový souboj s týmem slavných postav klubové historie. O způsobech, jak být přímo u toho, budeme postupně přinášet informace na oficiálním klubovém facebooku.

Jelikož Baník je klub, který chce stavět hlavně na výchově mládeže, týden k 95. výročí otevře i uzavře akce těch nejmenších nadějí: už nyní v sobotu druhý ročník dětského turnaje Den s Baníčky, příští neděli zase Kroužkobraní s Fotbalovou školičkou Baníku v Avion Shopping Parku.

Detailnější informace budou průběžně prezentovány na klubovém facebooku.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA