po 14.1.2019
Aktuální zprávy

Baník si pojistil talentovaného Barkova

Novou tříletou smlouvu podepsal v Baníku Ostrava talentovaný útočník Timofej Barkov. Klub si tak svého talentovaného forvarda, aktuálně člena reprezentační sedmnáctky, upsal do konce roku 2021.

„Jsem velice rád, že jsme tuto smlouvu uzavřeli. Považuji to za další a významný krok na cestě za cílem, který jsme si vytyčili. Tím cílem je budovat tým především z vlastních odchovanců,“ řekl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. Timofej Barkov je talentovaný útočník, který je už několik sezon součástí reprezentačních výběrů. S Baníkem podepsal smlouvu na nejdelší možnou dobu, regule totiž neumožňují uzavírat s hráči jeho věku delší než tříletý kontrakt. „Věřím, že podpis této smlouvy bude motivací pro všechny hráče, které v mládežnických týmech máme. Každý z nich má šanci do A-týmu Baníku se jednou dostat. Pokud jde o Timofeje Barkova, věřím, že nepovolí a že se jednou začne prosazovat v áčku,“ uvedl Marek Jankulovski, sportovní ředitel Baníku Ostrava.

„Skutečnost, že se mnou klub uzavřel novou smlouvu, je pro mě obrovskou motivací do další práce,“ řekl Timofej Barkov. „Vím, jak velkou šanci mám. Klub si mě všímá, věří mi, to je pro mě strašně důležitá okolnost. Udělám všechno, abych tu šanci využil,“ ujistil čerstvě sedmnáctiletý útočník.

30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
12
Tomáš
Rigo
11
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
4
Robert
Mišković
17
Michal
Frydrych
13
Samuel
Grygar
15
Patrick
Kpozo
20
Abdullahi
Tanko
0
Paixao da Silva
Ewerton
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
35
Jakub
Markovič
28
Filip
Kubala
26
Filip
Blažek
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula