čt 5.7.2018
A-tým

Baník si pojistil dva mladé reprezentanty

Baník si novými dlouhodobými kontrakty zavázal Ondřeje Šašinku a Filipa Kaloče. Dvojice mládežnických reprezentantů uzavřela s klubem nové smlouvy do 30. června 2022.

„Jsme velice rádi, že se nám podařilo s agenturou i hráči domluvit, obzvláště v případě Filipa Kaloče, kterému skončila smlouva, a reálně hrozilo, že nastane stejná situace jako nedávno u Marka Hlinky. Jednání byla konkrétní a velmi rychlá, oba hráči mají velkou chuť nadále hájit barvy Baníku,“ uvedl výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

„Ondra Šašinka i Filip Kaloč jsou s regionem i klubem spojení, obrovským pozitivem je pak přístup majitele klubu i sportovního vedení Baníku. Všechny strany se chtěly dohodnout a konstruktivně jsme došli k podpisu nových kontraktů. Věřím, že oba hráči se časem vyprofilují do pozice stabilních opor,“ uvedl Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest, která oba hráče zastupuje. 

Zatímco dvacetiletý Ondřej Šašinka je už členem áčka delší dobu, o dva roky mladší Filip Kaloč letos v létě absolvuje s prvním týmem svou první přípravu a proti Zlatým Moravcům už vstřelil i svůj premiérový gól. Oba jsou stabilními členy mládežnických reprezentačních výběrů.

„Oba kluci mají velký herní potenciál, Baníkem prošli a mají k němu vztah. Věříme, že si usilovnou prací v tréninku a dobrým přístupem budou říkat o místo,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Marek Jankulovski.

13
Ondřej
Kukučka
18
Tomáš
Zajíc
23
Jaroslav
Svozil
30
Viktor
Budinský
9
David
Buchta
5
Adam
Jánoš
25
Jiří
Fleišman
22
Filip
Kaloč
7
Martin
Fillo
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
8
Jakub
Drozd
1
Radovan
Murin
17
Muhammed
Sanneh
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
21
Daniel
Holzer
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný