po 26.7.2021
Aktuální zprávy

Baník se skvěle prezentoval na Zlatém kahanu

V suverénní představení devatenáctky Baníku Ostrava se proměnil 41. ročník mezinárodního turnaje staršího dorostu Zlatý kahan. Mladí baníkovci si postupně s přehledem poradili s Górnikem Zabrze (3:0), Karvinou (7:1) a nakonec i s vrstevníky z Crvené zvezdy Bělehrad, které zdolali 6:1. Vítězství Baníku na prestižním turnaji bylo zcela zasloužené.

Baník vstoupil do turnaje posílen předchozím výborným vystoupením na půdě 1. FC Köln. Německé dorostence Baník v prvním utkání senzačně porazil 2:0, v odvetě stejným poměrem prohrál, nicméně zanechal v Německu vynikající dojem. V nastaveném trendu pak baníkovská devatenáctka pokračovala i na Zlatém kahanu. 

"Každý z těch tří zápasů byl jiný, jsem rád, že jsme se se všemi třemi soupeři dokázali popasovat a všechny utkání zvládnout," poznamenal trenér Radomír Korytář. 

"V zápase proti Górniku se kluci museli vyrovnat s velmi důrazným a agresivním soupeřem. Také duel s Karvinou byl v první fázi vyrovnaný než jsme soupeře rozběhali a začali si vypracovávat šance a střílet góly. A pak přišel duel s Crvenou zvezdou, a tam nás soupeř v prvních fázích zápasu zaskočil. Dostal se do vedení, my jsme dokázali vyrovnat a pak už jsme dominovali," líčil Radomír Korytář.

"Obě tyto mise, jak cesta do Kölnu, tak také Zlatý kahan, nám naznačily, že jme na sezonu dobře připraveni. Konfrontovali jsme se skutečně s kvalitní konkurencí. Jak na tom ale opravdu jsme, to nám ukáže až mistrovská sezona. Nicméně naše vystoupení na Kahanu můžeme hodnotit pozitivně a chci poděkovat všem lidem, kteří se na organizaci výborného turnaje v této těžké době podíleli," uzavřel Radomír Korytář.  

37
Matěj
Chaluš
19
David
Lischka
33
Erik
Prekop
41
Mikuláš
Kubný
9
David
Buchta
95
Daniel
Holzer
12
Tomáš
Rigo
11
David
Látal
31
Alexander
Munksgaard
10
Matěj
Šín
21
Michal
Kohút
66
Matúš
Rusnák
30
Dominik
Holec
22
Tomáš
Zlatohlávek
6
Karel
Pojezný
99
Georgios
Kornezos
7
Paixao da Silva
Ewerton
28
Filip
Kubala
25
Dennis
Owusu
13
Samuel
Grygar
17
Michal
Frydrych
15
Patrick
Kpozo
5
Jiří
Boula