FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník se na úvod Tipsport ligy střetne s Prostějovem

07.01.2019 | Redakce

První přípravný zápas čeká v úterý 8. ledna fotbalisty Baníku. V rámci Tipsport ligy se Ostravané střetnou s druholigovým Prostějovem. Zápas má výkop ve 13 hodin na umělé trávě v Orlové.

Sotva se Baník v pondělí sešel na začátku zimní přípravy téměř v kompletním složení, už jej čeká první měření sil. „Bude to hodně o vůli. Všichni teď máme hodně těžké nohy,“ řekl obránce Jiří Fleišman.

Trenér Bohumil Páník kvitoval, že všichni takřka hráči Baníku jsou na začátku přípravy zdraví. „Takže se mohou naplno zapojit do tréninkového procesu, jen Milan Baroš bude ještě nějaký čas trénovat individuálně,“ pravil kouč Baníku s tím, že aktuálně doléčuje zranění i Martin Šindelář a teprve v úterý se po nemoci zapojí do přípravy i gólman Viktor Budinský.

A co trenér Bohumil Páník od prvního zápasu kalendářního roku 2019 očekává? "Je to součást tréninkového procesu. Pětačtyřicet minut hry pro každého, k tomu rozcvičení, ať se tam kluci proběhnou. Zahrajou si všichni zdraví hráči, postavíme vlastně dvě mužstva,“ řekl Bohumil Páník a ujistil, že samozřejmě nastoupí i Nemanja Kuzmanovič, první zimní posila Baníku. „Ale jestli nastoupí od začátku, nebo třeba ve druhé půli, to ještě uvidíme,“ dodal Bohumil Páník.

Připomínáme, že utkání se hraje v Orlové od 13 hodin. Vstupné činí 60 korun na sezení, 30 korun na stání. Jelikož Baník není pořadatelem turnaje, klubové permanentky se na utkání nevztahují.

Twitter
MW Dias
RE/MAX
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
ŠKODA VAGONKA a.s.
CETRIS
malang
KAIMAN, s.r.o.
Solaris Bus
FORTUNA