FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník se chystá na duel se Samarou

28.06.2019 | Redakce

Křídla Sovětů Samara budou dalším soupeřem Baníku Ostrava na herním soustředění v Rakousku. Utkání s třináctým týmem loňského ročníku ruské ligy se bude hrát v sobotu 29. června ve 12 hodin v Rudersdorfu.​

"Sledoval jsem utkání Samary na hřišti Lokomotivu Moskva. Mužstvo Lokomotivu znám a Samara tam podala vynikající výkon. Je to velmi kvalitní tým a naši hráči do toho zase budou muset dát plnou sílu, aby mohli uspět," řekl trenér Bohumil Páník, který samozřejmě dopředu věděl, že Baník sehraje dva těžké zápasy v rozmezí dvou dnů. Takže tým včas rozdělil na dvě skupiny tak, aby mezi ně tréninkovou a zápasovou zátěž rovnoměrně rozložil.

"Vypadl nám aktuálně Martin Šindelář, takže stopery jsme museli zatížit trochu jinak, než bychom to udělali, kdybychom Martina k dispozici měli, ale jinak vyšlo vše, jak jsme před tímto dvojzápasem plánovali," uvedl Bohumil Páník.

Dá se tedy vcelku zřejmě odvodit, kteří hráči do duelu se Samarou nastoupí. Bude mezi nimi i Rudolf Reiter, který se k týmu připojil těsně před jeho odjezdem z Ostravy do Rakouska. "Musíme ho nějakým způsobem zapracovat do hry. Měl za sebou cestu z Prahy do Ostravy, pak nějaké prohlídky, pak hned z Ostravy sem. Byl vlastně dva dny na cestách, měl toho dost. Dobře tady potrénoval, zaběhal si s námi a já věřím, že je dobře připravený z Bohemky, kde absolvoval ten úvodní týden," pravil trenér Baníku Ostrava a směrem k sestavě, která v sobotu do utkání nastoupí, ještě řekl: "To mužstvo proti Samaře bude mít zase trochu jiný charakter. Budou tam rychlé boky, budou tam dva hrotoví hráči, kteří jsou na sebe zvyklí, což by mělo nějakým způsobem taky fungovat. Takže já se na to utkání těším."

Utkání začíná ve 12 hodin, předpověď počasí se zdá být ale milostivá, období největších veder ve Štýrsku by mělo aspoň na čas pominout...

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA