FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník se chystá na Kielce

23.01.2019 | Redakce

Druhý přípravný zápas čeká na fotbalisty Baníku v rámci jejich herního soustředění v Turecku. Pokud to počasí umožní, nastoupí Slezané ve čtvrtek od 14 hodin (SEČ) proti dalšímu ambicióznímu polskému celku – Koroně Kielce. Zápasu se nezúčastní Ondřej Šašinka, který po zranění kotníku zatím trénuje individuálně.

Pokud se v úterý počasí aspoň částečně umoudřilo a přestalo na nějaký čas pršet, ve středu se z tureckého nebe znovu spustil vytrvalý a vcelku vydatný déšť. Dopoledne ještě baníkovci vyzkoušeli trénink na silně podmáčeném terénu, odpoledne už ale museli zůstat v hotelu a využít cvičební prostory v jeho útrobách. „Hráči měli na programu různá kompenzační cvičení, je dobře, že tady takové prostory k využití jsou,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Ve čtvrtek nastoupí jeho tým proti Koroně Kielce. „Je to silný soupeř, podobně jako byl Štětín,“ pravil Bohumil Páník, jenž poměry v polském fotbale velmi dobře zná. Ostravský trenér připustil, že proti Koroně pozmění přístup k tvorbě sestavy na zápas. 

„Už to nebudou dvě různé jedenáctky, každá na jeden poločas. Liga se blíží a je tedy nutné herní zátěž navyšovat. Ke střídáním samozřejmě dojde, chceme do hry dostat větší počet hráčů. Tak abychom měli na ligu připraveno co nejvíce hráčů, kteří mohou a musí počítat s tím, že budou kdykoliv nasazeni do hry. Je třeba je udržet v patřičném herním napětí,“ řekl trenér Baníku.

Vzhledem k deštivému počasí panuje znovu určitá nejistota, zda se utkání bude hrát. Podobné pochybnosti existovaly i před duelem s Pogoní Štětín, a o tom, že se utkání nakonec hrát bude, se v pondělí rozhodlo až pár hodin před výkopem. 

„Teď si myslím, že je pravděpodobnost, že se hrát bude, větší. Podobně jako proti Pogoni, také za Koronou Kielce se vydáme do místa jejich pobytu. To znamená někam za Belek. A tam je počasí momentálně lepší než v okolí hotelu, v němž jsme ubytovaní my. Tady u nás by se hrát nemohlo. Ale u nich je naděje podstatně větší,“ řekl Bohumil Páník.

Do čtvrtečního utkání nezasáhne Ondřej Šašinka. V utkání se Štětínem si pochroumal kotník a trénuje zatím individuálně. „Předpokládám, že o víkendu už by mohl začít s výklusem a postupně se zapojit do tréninku," ozřejmil situaci Bohumil Páník.

Twitter
MW Dias
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA