út 1.9.2015
Aktuální zprávy

Baník přistoupil ke změnám v kádru áčka

Motivovat hráče v jejich dalším rozvoji mají personální změny v kádru baníkovského áčka, které jsme avizovali již v minulém týdnu po zasedání klubového představenstva. Po osobních konzultacích s trenérem Radomírem Korytářem došlo v tomto týdnu k přeřazení obránce Tomáše Vengřinka a záložníka Martina Foltyna do juniorky, z ní se naopak do přípravy s áčkem zapojí útočník Marek Szotkowski a záložník Dan Ožvolda.

„Beru to jako dočasné opatření, které by mělo hráče znovu nastartovat. Jejich výkonnost budeme sledovat. Je jen na nich, zda si svým přístupem řeknou o návrat,“ říká trenér Baníku k účelu opatření, které se týká dvou hráčů širšího kádru, od nichž očekával větší tlak na spoluhráče mající místo v základní sestavě. Zároveň však upozornil, že k podobnému kroku může dojít v budoucnu i u dalších baníkovských fotbalistů, kterým bude scházet potřebná vitalita a motivace.

Tyto atributy naopak budou jednou z hlavních předností mladíků, kteří dostanou šanci trénovat s ligovým mančaftem. Devatenáctiletý Szotkowski i osmnáctiletý Ožvolda patří už druhým rokem k oporám juniorského celku Baníku, což potvrzují i v dosavadním průběhu sezóny. „Pro kluky to bude odměna a věřím, že i ta nejlepší motivace ukázat se v konkurenci hráčů, kteří už mají ligové zkušenosti,“ doplňuje Korytář.

Baníkovce pod jeho vedením v těchto dnech čeká především dvoufázová příprava, ale v tréninkovém procesu se objeví také některé méně obvyklé „disciplíny“, například plavání či spinning. Vzhledem k probíhající reprezentační přestávce odcestovali na sraz národního týmu do 21 let Daniel Holzer a Filip Kaša, s „dvacítkou“ jsou pak Matěj Helešic a Jan Matěj. V kompletní složení se tedy Baník opět sejde v příštím týdnu, kdy už bude probíhat příprava na zápas 6. kola Synot ligy, který hrajeme v pondělí 14. září od 18:00 na Dukle Praha.

7
Šimon
Falta
16
Jan
Laštůvka
50
Ubong
Ekpai
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
12
Radovan
Murin
10
Matěj
Šín
21
Jiří
Klíma
5
Jiří
Boula
14
Petr
Jaroň
23
Jaroslav
Svozil
29
Ladislav
Takács
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
39
Dominik
Janošek
19
David
Lischka
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
25
Jiří
Fleišman
4
Martin
Chlumecký