po 12.3.2018
A-tým

Baník přebírá kouč Bohumil Páník

Nástupcem Radima Kučery byl dnes oficiálně jmenován Bohumil Páník. Jednašedesátiletý trenér se dnes v kroměřížském Hotelu Octárna dohodl s vedením klubu na dlouhodobé smlouvě a premiéru na lavičce Baníku si odbude ve středu ve čtvrtfinálovém zápase MOL Cupu v Mladé Boleslavi.

Bohumil Páník, který v uplynulé sezoně dovedl díky triumfu v MOL Cupu zlínské fotbalisty k historickému postupu do základní skupiny Evropské ligy, se po několika letech vrací na místo činu. V Baníku strávil ve dvou etapách dohromady osm a půl let své trenérské kariéry a působil i jako asistent u prvního týmu.

„Vzhledem k situaci v tabulce, výsledkům a hře týmu muselo dojít ke změně. Vedení klubu se po konci utkání sešlo, aby řešilo osud Radima Kučery, který ale bezprostředně po závěru zápasu své místo sám nabídl. Pan Páník je velmi zkušený trenér, dlouhou dobu vedl Zlín a zažil s ním historický úspěch. Všichni věříme, že jsme zvolili trenéra, který pro Baník zachrání nejvyšší soutěž a tým pozvedne již ve středečním pohárovém utkání. Na jeho jménu panovala v klubu všeobecná shoda,“ vysvětlil výkonný ředitel FC Baník Ostrava Michal Bělák.

Bohumil Páník, který si s sebou na lavičku přivádí i asistenta Jana Somberga, před mužstvo poprvé předstoupí ještě dnes večer na minisoustředění v Nymburce, kam se baníkovci přesunuli po nedělním utkání v Jablonci.

„Já jsem v Baníku prožil více než osm roků a to v člověku zůstává. Baník se dnes díky majiteli, panu Brabcovi, který klub zvedá z popela, stává znovu velký klubem. I na dálku jsem vnímal výrazný vzestup celého Baníku a pro mě to je záruka dobré budoucnosti. I když dneska je sice áčko poslední v tabulce, jsem přesvědčen o tom, že je pouze otázka času, kdy taky půjde nahoru. My teď musíme napnout všechny síly, aby to bylo co nejrychleji a zachránili jsme ještě tuto sezonu. Pořád to není nereálné, prohlásil Bohumil Páník.

S odchodem Radima Kučery ukončil současně své angažmá ve sportovní radě Baníku i Petr Uličný.

11
Nemanja
Kuzmanović
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
3
Muhammed
Sanneh
13
Daniel
Smékal
18
Robert
Mišković
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
29
Ladislav
Takács
99
Ladislav
Almási
30
Jiří
Letáček
21
Jiří
Klíma
7
Karel
Pojezný
5
Jiří
Boula
26
Muhamed
Tijani
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
77
Gigli
Ndefe
9
David
Buchta
33
Eldar
Šehić
1
Martin
Hrubý