FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník posílil Oleksander Azackij

01.08.2017 | Redakce

Jednání jsou u konce. Baník může oficiálně oznámit příchod ukrajinského stopera Oleksandra Azackého, který dnes na Bazalech podepsal smlouvu na dva roky. Třiadvacetiletý obránce do klubu přestupuje z Černomorce Oděsa.

Bývalý mládežnický reprezentant své země, který za ukrajinskou jednadvacítku sehrál třináct utkání, je se 192 centimetry čistokrevným stoperem. Na post do středu obrany se s ním na Bazalech také počítá.

„Je to hráč, o kterém jsme delší dobu neurčitě mluvili. Celý proces se táhl několik týdnů, konkrétnější jsme do dořešení samozřejmě být nemohli. Byli jsme se na něj podívat ještě přímo na utkání v úvodu sezony proti Dynamu Kyjev (2:1), kde padlo definitivní rozhodnutí, že se ho pokusíme získat. Tam nás výkonem proti silnému soupeři přesvědčil, že to je fotbalista, který nám může pomoct,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rodák z Charkova a odchovanec tamního Metalistu odehrál v základní sestavě Černomorce první dvě kola aktuální sezony. V ukrajinské Premier lize má na kontě celkem 34 utkání a 1 gól; až na premiérový start v roce 2012 za Metalist vše v barvách Oděsy.

V Ostravě se úspěšně podrobil zevrubným lékařským testům, po nichž podepsal kontrakt. „Je už náš hráč. Teď se snažíme vyřešit všechny papírové formality spojené s příchodem zahraničního hráče, aby mohl být o víkendu k dispozici,“ řekl Dušan Vrťo.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA