út 1.8.2017
A-tým

Baník posílil Oleksander Azackij

Jednání jsou u konce. Baník může oficiálně oznámit příchod ukrajinského stopera Oleksandra Azackého, který dnes na Bazalech podepsal smlouvu na dva roky. Třiadvacetiletý obránce do klubu přestupuje z Černomorce Oděsa.

Bývalý mládežnický reprezentant své země, který za ukrajinskou jednadvacítku sehrál třináct utkání, je se 192 centimetry čistokrevným stoperem. Na post do středu obrany se s ním na Bazalech také počítá.

„Je to hráč, o kterém jsme delší dobu neurčitě mluvili. Celý proces se táhl několik týdnů, konkrétnější jsme do dořešení samozřejmě být nemohli. Byli jsme se na něj podívat ještě přímo na utkání v úvodu sezony proti Dynamu Kyjev (2:1), kde padlo definitivní rozhodnutí, že se ho pokusíme získat. Tam nás výkonem proti silnému soupeři přesvědčil, že to je fotbalista, který nám může pomoct,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Rodák z Charkova a odchovanec tamního Metalistu odehrál v základní sestavě Černomorce první dvě kola aktuální sezony. V ukrajinské Premier lize má na kontě celkem 34 utkání a 1 gól; až na premiérový start v roce 2012 za Metalist vše v barvách Oděsy.

V Ostravě se úspěšně podrobil zevrubným lékařským testům, po nichž podepsal kontrakt. „Je už náš hráč. Teď se snažíme vyřešit všechny papírové formality spojené s příchodem zahraničního hráče, aby mohl být o víkendu k dispozici,“ řekl Dušan Vrťo.

Zápasy

26.
sobota
června
10:00
Kroměříž VS Ostrava
Přátelská utkání
3.
sobota
července
10:00
Ostrava VS Třinec
Přátelská utkání

Další články

0
Ondřej
Kukučka
0
Ondřej
Šašinka
0
Jakub
Pokorný
0
Jiří
Fleišman
0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe
0
Viktor
Budinský
0
Jakub
Drozd
0
Daniel
Tetour
0
Dyjan Carlos
De Azevedo
0
Jan
Juroška
0
Adam
Jánoš
0
Daniel
Holzer
0
Jaroslav
Svozil
0
Patrizio
Stronati
0
Radovan
Murin
0
David
Buchta
0
Muhammed
Sanneh
0
Tomáš
Zajíc
0
Filip
Kaloč
0
Nemanja
Kuzmanović