út 22.2.2022
A-tým

Baník posílil Dominik Janošek

Baník před koncem přestupního termínu realizoval příchod Dominika Janoška. Třiadvacetiletý střední záložník přichází z Plzně na hostování do konce sezony s opcí na přestup.

Mnohonásobný mládežnický reprezentant a účastník loňského mistrovství Evropy jednadvacítek už má v třiadvaceti letech na kontě 101 prvoligových startů, které si připsal v dresech Viktorie, Mladé Boleslavi, Zlína, Slovácka a Brna. K tomu další starty v evropských pohárech.

"Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí na to nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann s tím, že Baník ve středu pole momentálně postrádá zraněné Daniela Tetoura a Lukáše Budínského.

O Dominika Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," řekl Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje. 

"Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ řekl Dominik Janošek.

0
Paixao da Silva
Ewerton
7
Karel
Pojezný
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
12
Tomáš
Rigo
15
Patrick
Kpozo
13
Samuel
Grygar
11
Eldar
Šehić
20
Abdullahi
Tanko
9
David
Buchta
26
Filip
Blažek
24
Jan
Juroška
5
Jiří
Boula
17
Michal
Frydrych
77
Gigli
Ndefe
28
Filip
Kubala
30
Jiří
Letáček
10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
35
Jakub
Markovič
4
Robert
Mišković