út 22.2.2022
A-tým

Baník posílil Dominik Janošek

Baník před koncem přestupního termínu realizoval příchod Dominika Janoška. Třiadvacetiletý střední záložník přichází z Plzně na hostování do konce sezony s opcí na přestup.

Mnohonásobný mládežnický reprezentant a účastník loňského mistrovství Evropy jednadvacítek už má v třiadvaceti letech na kontě 101 prvoligových startů, které si připsal v dresech Viktorie, Mladé Boleslavi, Zlína, Slovácka a Brna. K tomu další starty v evropských pohárech.

"Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí na to nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann s tím, že Baník ve středu pole momentálně postrádá zraněné Daniela Tetoura a Lukáše Budínského.

O Dominika Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," řekl Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje. 

"Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ řekl Dominik Janošek.

26
Muhamed
Tijani
3
Muhammed
Sanneh
8
Srdjan
Plavšić
33
Eldar
Šehić
30
Jiří
Letáček
5
Jiří
Boula
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
22
Filip
Kaloč
7
Karel
Pojezný
96
Eneo
Bitri
11
Nemanja
Kuzmanović
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
18
Robert
Mišković
13
Daniel
Smékal
24
Jan
Juroška
14
Petr
Jaroň
9
David
Buchta
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
16
Jan
Laštůvka
29
Ladislav
Takács
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
1
Martin
Hrubý
25
Jiří
Fleišman