út 22.2.2022
A-tým

Baník posílil Dominik Janošek

Baník před koncem přestupního termínu realizoval příchod Dominika Janoška. Třiadvacetiletý střední záložník přichází z Plzně na hostování do konce sezony s opcí na přestup.

Mnohonásobný mládežnický reprezentant a účastník loňského mistrovství Evropy jednadvacítek už má v třiadvaceti letech na kontě 101 prvoligových startů, které si připsal v dresech Viktorie, Mladé Boleslavi, Zlína, Slovácka a Brna. K tomu další starty v evropských pohárech.

"Dominik patří do okruhu hráčů, které Baník dlouhodobě sledoval, a jednání jsme teď zintenzivnili poté, co nám ve středu zálohy ze zdravotních důvodů na delší dobu vypadli hráči a bylo zapotřebí na to nějak zareagovat. Věříme, že Dominik u nás uplatní svůj potenciál," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann s tím, že Baník ve středu pole momentálně postrádá zraněné Daniela Tetoura a Lukáše Budínského.

O Dominika Janoška stály i další kluby, než se do jednání vložil i Baník. "Měli jsme čtyři naprosto konkrétní nabídky z Česka i zahraničí, ale ve chvíli, kdy se Dominikovi ozval Baník, už nebylo co řešit. Jednoznačně projevil přání jít do Ostravy," řekl Roman Brulík z agentury RBR SportConsult, která hráče zastupuje. 

"Je pravda, že už jsme měli koupené letenky do Norska, když se ozval Baník. Tahle nabídka mi dává smysl, proto jsem vůbec neváhal ji přijmout. Je to pro mě čest tady být,“ řekl Dominik Janošek.

0
Martin
Chlumecký
0
Jan
Juroška
0
Ladislav
Almási
0
David
Lischka
0
Filip
Kaloč
0
Jaroslav
Svozil
0
Jiří
Fleišman
0
David
Buchta
0
Jakub
Pokorný
0
Jan
Laštůvka
0
Gigli
Ndefe
0
Jiří
Klíma
0
Daniel
Tetour
0
Nemanja
Kuzmanović
0
Ladislav
Takács
0
Petr
Jaroň
0
Lukáš
Budínský
0
Muhammed
Sanneh
0
Jiří
Boula