FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník posílí španělský záložník Pepe Mena

06.10.2020 | Redakce

První španělský fotbalista v historii Baníku. S posledními hodinami a minutami letního přestupního termínu dotáhlo vedení klubu přestup dvaadvacetiletého ofenzivního záložníka José Meny Rodrígueze ze španělského klubu FC Sevilla, jehož transfer před několika minutami schválila také UEFA. Baník získal hráče z Andalusie na trvalý přestup a na Bazalech s ním podepsal dlouhodobou smlouvu do konce roku 2023.

Kreativní a technický fotbalista, který může nastupovat na křídle i pod hrotem, se do Ostravy stěhuje z prestižní španělské fotbalové adresy. Odchovanec FC Sevilla nastupoval v poslední době převážně za rezervu, s prvním týmem však trénoval a v uplynulé sezoně si za něj připsal i dva starty v Evropské lize, jíž sevillský FC ovládl.

„Dostali jsme na něj tip a nějakou dobu jsme ho sledovali. Je to kreativní typ hráče, který nám trochu chybí, a věřím, že nám pomůže v přípravě finální a předfinální fáze,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

José Mena Rodríguez během pondělka absolvoval zdravotní a zátěžové testy a na dres si vybral číslo 14. Administrativní mašinerie mezinárodního transferu se však protáhla do pozdních nočních hodin a všechna nutná a potřebná potvrzení klub obdržel teprve v úterý dopoledne. Do tréninku se tak Pepe Mena poprvé zapojí dnes.

„Bavil jsem se o něm taky s Tomášem Vaclíkem, který ho ze Sevilly samozřejmě dobře zná, a dal nám na něj dobré reference. Navíc i Luboš Kozel má z působení v Dukle se španělskými hráči dobré zkušenosti. Jsou kreativní, mají kvalitní práci s míčem i kvalitu ve výstavbě hry. Pevně doufáme, že se zapracuje do našeho mužstva a pomůže nám,“ doplnil Alois Grussmann.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA