FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník posílí slovenský stoper Martin Dobrotka

30.05.2016 | Redakce

Baník hlásí první letní posilu. Do Ostravy přestupuje ze Skalice jednatřicetiletý slovenský stoper Martin Dobrotka. Rodák z Bratislavy, který si připsal i jeden start v národním týmu, se na Bazalech dohodl na roční smlouvě s opcí.

Zkušený střední obránce by měl zadní linii Baníku stmelit kvalitami i rutinou. Kromě dlouholetého působení v české a slovenské nejvyšší soutěži odehrál v dresu Slovanu Bratislava také 24 zápasů v kvalifikaci Ligy mistrů i Evropské lize. Ten nejpamátnější nepochybně v srpnu 2011, když svým gólem pomohl belasým k nečekanému postupu do hlavní fáze Evropské ligy přes AS Řím.

„Je to zkušený stoper, navíc vůdčí osobnost. Typ hráče, který potřebujeme. Já ho dobře znám ze slovenské ligy, má za sebou mnoho těžkých zápasů. Věřím, že své schopnosti uplatní i v Baníku,prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Absolvent Filozofické fakulty na Trnavské univerzitě doposud zanechal nejvýraznější stopu v mateřském Slovanu Bratislava, ale tři roky strávil ve Slavii, krátce se kdysi mihnul i v Českých Budějovicích. Letošní jaro odehrál ve Skalici, která stejně jako Baník neuhájila prvoligovou příslušnost a Martin Dobrotka zvažoval další kroky.

„Měl jsem více nabídek včetně slovenské ligy. Ale rozhodl jsem se pro Baník, protože to je i přes sestup pořád pojem, velký klub s tradicí, velkou fanouškovskou základnou. Doufám, že mu pomůžu k návratu do ligy,“ řekl Martin Dobrotka.

První jednání je dotaženo, spousta dalších běží na plné obrátky. „Máme toho rozjednáno mnoho. Teď si chci co nejdříve sednout s Danem Holzerem a Filipem Kašou ohledně nových smluv. Máme velký zájem, aby zůstali. Jsou to baníkovci a na odchovance chceme sázet,“ řekl Dušan Vrťo.

Foto: slavia.cz

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA