po 30.5.2016
A-tým

Baník posílí slovenský stoper Martin Dobrotka

Baník hlásí první letní posilu. Do Ostravy přestupuje ze Skalice jednatřicetiletý slovenský stoper Martin Dobrotka. Rodák z Bratislavy, který si připsal i jeden start v národním týmu, se na Bazalech dohodl na roční smlouvě s opcí.

Zkušený střední obránce by měl zadní linii Baníku stmelit kvalitami i rutinou. Kromě dlouholetého působení v české a slovenské nejvyšší soutěži odehrál v dresu Slovanu Bratislava také 24 zápasů v kvalifikaci Ligy mistrů i Evropské lize. Ten nejpamátnější nepochybně v srpnu 2011, když svým gólem pomohl belasým k nečekanému postupu do hlavní fáze Evropské ligy přes AS Řím.

„Je to zkušený stoper, navíc vůdčí osobnost. Typ hráče, který potřebujeme. Já ho dobře znám ze slovenské ligy, má za sebou mnoho těžkých zápasů. Věřím, že své schopnosti uplatní i v Baníku,prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Absolvent Filozofické fakulty na Trnavské univerzitě doposud zanechal nejvýraznější stopu v mateřském Slovanu Bratislava, ale tři roky strávil ve Slavii, krátce se kdysi mihnul i v Českých Budějovicích. Letošní jaro odehrál ve Skalici, která stejně jako Baník neuhájila prvoligovou příslušnost a Martin Dobrotka zvažoval další kroky.

„Měl jsem více nabídek včetně slovenské ligy. Ale rozhodl jsem se pro Baník, protože to je i přes sestup pořád pojem, velký klub s tradicí, velkou fanouškovskou základnou. Doufám, že mu pomůžu k návratu do ligy,“ řekl Martin Dobrotka.

První jednání je dotaženo, spousta dalších běží na plné obrátky. „Máme toho rozjednáno mnoho. Teď si chci co nejdříve sednout s Danem Holzerem a Filipem Kašou ohledně nových smluv. Máme velký zájem, aby zůstali. Jsou to baníkovci a na odchovance chceme sázet,“ řekl Dušan Vrťo.

Foto: slavia.cz

22
Filip
Kaloč
24
Jan
Juroška
5
Adam
Jánoš
17
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
6
Daniel
Tetour
16
Jan
Laštůvka
30
Viktor
Budinský
33
Ondřej
Kukučka
8
Jaroslav
Harušťák
99
Ladislav
Almási
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
77
Gigli
Ndefe
12
Radovan
Murin
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
9
David
Buchta