so 1.8.2015
A-tým

Baník posílí Vojtěch Engelmann a Václav Ježdík

Prozatím na hostování přicházejí do Baníku šestadvacetiletý ofenzivní záložník Vojtěch Engelmann a osmadvacetiletý defenzivní středopolař Václav Ježdík, kteří se s týmem připravovali od minulého týdne. Oba dva budou moci obléknout baníkovský dres už v sobotním utkání na Spartě. Baník v nich získává celkově třetí a čtvrtou posilu během letního přestupového termínu. Už v předešlých týdnech klub angažoval slovenského záložníka Karola Mondeka a bosenského útočníka Namira Alispahiće.

Engelmann s Ježdíkem v průběhu léta nejprve působili v kempu českých fotbalistů bez angažmá a týmu sestavenému z těchto hráčů pomohli k triumfu v mezinárodní turnaji FIFPro. Právě díky tomu si jich všiml trenér Baníku Radomír Korytář. „Beru je jako hráče do základní sestavy, nyní už nechceme někoho zkoušet či jen rozšiřovat kádr. Jsou to fotbalisté, kteří mají něco za sebou, a měli by svoji kvalitu potvrdit,“ očekává kouč baníkovců.

Ofenzivní záložník Engelmann naposled působil v Bohemians Praha 1905 a předtím v Dukle Praha, jejímž kmenovým hráčem je od začátku roku 2012. V Baníku bude hostovat do konce letošního roku s tím, že na základě uplatnění opce se jeho angažmá může proměnit v přestup. Technicky i silově dobře vybavený hráč má šanci navázat na velmi povedený půlrok, když za Baník na podzim 2013 ve čtrnácti utkáních vstřelil čtyři branky a byl nejproduktivnějším členem tehdejšího kádru. Celkem v lize odehrál 49 utkání.

Střední záložník či krajní obránce Ježdík má za sebou ligová angažmá v Teplicích a Českých Budějovicích, ale prošel také pražskou Slavií či Kladnem. Jeho posledním působištěm byl klub Bohemians Praha (Střížkov), odkud defenzivní univerzál prozatím přichází na měsíční hostování s možností následného přestupu. Pokud v sobotu nastoupí proti Spartě v Generali Areně bude to pro něj stejně jako pro Engelmanna jubilejní padesátý ligový start.

17
Muhammed
Sanneh
5
Adam
Jánoš
7
Ondřej
Chvěja
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
77
Gigli
Ndefe
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
19
David
Lischka
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
33
Ondřej
Kukučka
11
Nemanja
Kuzmanović
32
Lukáš
Budínský
8
Jaroslav
Harušťák
9
David
Buchta
99
Ladislav
Almási
24
Jan
Juroška
4
Yira
Sor
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
23
Jaroslav
Svozil
12
Radovan
Murin
16
Jan
Laštůvka
22
Filip
Kaloč
30
Viktor
Budinský