so 1.8.2015
A-tým

Baník posílí Vojtěch Engelmann a Václav Ježdík

Prozatím na hostování přicházejí do Baníku šestadvacetiletý ofenzivní záložník Vojtěch Engelmann a osmadvacetiletý defenzivní středopolař Václav Ježdík, kteří se s týmem připravovali od minulého týdne. Oba dva budou moci obléknout baníkovský dres už v sobotním utkání na Spartě. Baník v nich získává celkově třetí a čtvrtou posilu během letního přestupového termínu. Už v předešlých týdnech klub angažoval slovenského záložníka Karola Mondeka a bosenského útočníka Namira Alispahiće.

Engelmann s Ježdíkem v průběhu léta nejprve působili v kempu českých fotbalistů bez angažmá a týmu sestavenému z těchto hráčů pomohli k triumfu v mezinárodní turnaji FIFPro. Právě díky tomu si jich všiml trenér Baníku Radomír Korytář. „Beru je jako hráče do základní sestavy, nyní už nechceme někoho zkoušet či jen rozšiřovat kádr. Jsou to fotbalisté, kteří mají něco za sebou, a měli by svoji kvalitu potvrdit,“ očekává kouč baníkovců.

Ofenzivní záložník Engelmann naposled působil v Bohemians Praha 1905 a předtím v Dukle Praha, jejímž kmenovým hráčem je od začátku roku 2012. V Baníku bude hostovat do konce letošního roku s tím, že na základě uplatnění opce se jeho angažmá může proměnit v přestup. Technicky i silově dobře vybavený hráč má šanci navázat na velmi povedený půlrok, když za Baník na podzim 2013 ve čtrnácti utkáních vstřelil čtyři branky a byl nejproduktivnějším členem tehdejšího kádru. Celkem v lize odehrál 49 utkání.

Střední záložník či krajní obránce Ježdík má za sebou ligová angažmá v Teplicích a Českých Budějovicích, ale prošel také pražskou Slavií či Kladnem. Jeho posledním působištěm byl klub Bohemians Praha (Střížkov), odkud defenzivní univerzál prozatím přichází na měsíční hostování s možností následného přestupu. Pokud v sobotu nastoupí proti Spartě v Generali Areně bude to pro něj stejně jako pro Engelmanna jubilejní padesátý ligový start.

25
Jiří
Fleišman
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš
15
Patrizio
Stronati
16
Jan
Laštůvka
21
Daniel
Holzer
7
Martin
Fillo
6
Daniel
Tetour
18
Tomáš
Zajíc
11
Nemanja
Kuzmanovič