út 20.6.2023
A-tým

Baník poprvé trénoval

Po zátěžových testech přišel na řadu i míč. Baníkovci v úterý dopoledne na Bazalech zahájili společnou přípravu.

Pavel Hapal má pro úvodní fázi přípravy na soupisce 32 jmen. Ne všechna se dnes na ranním srazu na Bazalech objevila. Poprvé do kabiny vstoupila zatím jediná oficiální posila Abdullahi Tanko, ale i Ewerton a Filipové Kubala a Blažek, jejichž příchody se finalizují. Naopak chyběli reprezentanti Filip Kaloč, Karel Pojezný, Muhammed Sanneh a Gigli Ndefe, který se ze všech hostujících hráčů jako jediný vrací zpátky na Bazaly. 

Úplným nováčkem v kádru na začátku soustředění je brankář Mikuláš Kubný, který chytal střídavě za dorost a béčko, na zkoušku se přijel ukázat nigerijský křídelník David Fadairo.

"Prozatím máme na soupisce dvaatřicet hráčů, ale jsme samozřejmě teprve na startu. Dolaďují se některé příchody, brzy by měl dorazit minimálně další nový hráč," řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Po dlouhodobém zranění už naplno trénoval Daniel Tetour, do řady cvičení se zapojoval i další rekonvalescent Ladislav Takács. S omezeními po zraněních trénují Jiří Klíma a Ladislav Almási a postupně by měli přecházet do plné zátěže.

Fotogalerie

77
Gigli
Ndefe
30
Jiří
Letáček
7
Karel
Pojezný
12
Tomáš
Rigo
13
Samuel
Grygar
35
Jakub
Markovič
9
David
Buchta
28
Filip
Kubala
5
Jiří
Boula
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
10
Matěj
Šín
20
Abdullahi
Tanko
0
Paixao da Silva
Ewerton
11
Eldar
Šehić
19
David
Lischka
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
26
Filip
Blažek
4
Robert
Mišković
29
Ladislav
Takács