FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník poděkoval zachráncům fanouška

08.04.2019 | Redakce

Baník Ostrava poděkoval všem osobám, které se podílely na záchraně života fanouška, jenž zkolaboval na ploše 16. března po utkání s Mladou Boleslaví. Zachráncům fanouška zaslouženě aplaudovalo více než 10 tisíc lidí v ochozech městského stadionu.

Nebýt rychlého zásahu několika duchapřítomných osob, kdo ví, jak by to s dlouholetým fanouškem Baníku, jehož pravověrní fans znají pod přezdívkou Hrnek, dopadlo… 

A proto Baník Ostrava před zápasem s Teplicemi ocenil všechny Hrnkovy zachránce. Fanynku Michaelu Kontrikovou, která jednala velmi pohotově a svým zásahem se podílela obnově životních funkcí stiženého fanouška. Vedle ní také Hanu Strakovou ze Záchranného týmu Oblastního spolku Českého Červeného kříže, anesteziologa Ivo Jelšíka, a také Martina Havlíka, klubového lékaře Baníku Ostrava, jenž také přispěchal v kritické chvíli na pomoc.

Všichni čtyři zachránci se před utkáním a nastoupenými hráči dočkali nejen vřelého poděkování zástupců Baníku Ostrava, ale také bouřlivých ovací a potlesku deset tisíc přítomných diváků v ochozech. 

„V té chvíli jsme všichni, kdo jsme na stadionu byli, jasně cítili, že tato pomoc byla nad všechny vstřelené góly a získané body. A že jako klub máme za co děkovat, protože našemu fanouškovi se opravdu dostalo rychlé pomoci, bez které by se pravděpodobně neobešel," uvedl Michal Bělák, výkonný ředitel Baníku Ostrava. 

„Myslím si, že stejně to cítili i všichni diváci na stadionu, jejichž dlouhý potlesk byl zřetelným vyjádřením jejich díků těm, kteří se o zdraví a život našeho fanouška zasloužili,“ dodal Bělák.   

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA