FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník oznámil nominaci na derby

27.12.2018 | Redakce

„Silvestrovské“ derby starých gard tradičně uzavře kalendářní rok Baníku. Veteráni „Slezské“ už v pátek 28. prosince na umělé trávě Městského stadionu vyzvou svého vítkovického rivala a budou usilovat o osmé utkání bez porážky v řadě. Výkop je v 15:00, vstupné zdarma.

Manažer staré gardy Petr Zajaroš má na seznamu z větší části úspěšný tým z posledních sezon. „Nikdo z kluků, kteří byli pozváni a potvrdili nám účast, se neomlouval. Měli by přijet Venca Daněk, René Bolf, Karel Kula, Ivo Staš nebo Dušan Vrťo. Uvidíme, s čím na nás vyrukuje soupeř, ale věřím, že budeme pokračovat v naší sérii. Věřím, že si fanoušci přijdou na své,“ řekl Petr Zajaroš.

Baníkovce bude tentokrát "koučovat" triumvirát Tomáš Galásek, Jaroslav Gürtler a Zdeněk Kosňovský, stálicí je masérská dvojice Ladislav Krabec – Jaroslav Marx a vedoucí mužstva Lubomír Šrámek.

Baník v historii silvestrovských zápasů v úvodu tahal za kratší konec, ale po remíze v roce 2011 se karta obrátila a z posledních sedmi duelů pětkrát vyšel vítězně a ani jednou neprohrál.

Utkání povede Zdeněk Svatonský.


Nominace Baníku:

Tomáš Bernady – Dušan Vrťo, Peter Drozd, Petr Veselý, René Bolf, Rostislav Kiša, Jan Daněk, Michal Šlachta, Daniel Tchuř, Karel Kula, Václav Daněk, Libor Žůrek, Václav Pěcháček, Ivo Staš, Lubor Knapp ml., Augustín Antalík, Radomír Korytář, Petr Zajaroš ml.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA