pá 5.8.2016
A-tým

Baník opět lovil u Dyje. Přichází Bronislav Stáňa

A ještě jeden příchod. Osmačtyřicet hodin před startem podzimním části Baník doladil přestup záložníka Bronislava Stáni ze Znojma. Dvaadvacetiletý krajní středopolař se klubu upsal na čtyři roky.

Znojemský odchovanec se vydal ve stopách Jakuba Pokorného a je druhou letní posilou Baníku z města na Dyji. Pokud vedení klubu stihne vyřídit formality spojené s registrací, mohl by v neděli při své premiéře v barvách Baníku zažít i Bronislav Stáňa pikantní zápas proti svému bývalému chlebodárci.
„Také v tomto případě se jedná o hráče, kterého jsme měli dlouhodobě v hledáčku. Je to rychlostní typ, na kterých chceme stavět. Dokáže nastupovat z obou stran zálohy. Věříme, že vnese další oživení a konkurenci do našeho kádru,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Bronislav Stáňa byl v sezoně 2013/2014 i členem týmu Znojma v jeho jediné prvoligové sezoně a připsal si čtyři starty v nejvyšší soutěži. V dorosteneckém věku nastupoval za Zbrojovku Brno a v jejich barvách zaznamenal prvenství v prvním ročníku juniorské ligy.

21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
9
David
Buchta
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
7
Ondřej
Chvěja
8
Jaroslav
Harušťák
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
99
Ladislav
Almási
23
Jaroslav
Svozil
66
Denis
Granečný
25
Jiří
Fleišman
30
Viktor
Budinský
32
Lukáš
Budínský
33
Ondřej
Kukučka
16
Jan
Laštůvka
13
Roman
Potočný
4
Yira
Sor
77
Gigli
Ndefe
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
5
Adam
Jánoš
11
Nemanja
Kuzmanović