pá 5.8.2016
A-tým

Baník opět lovil u Dyje. Přichází Bronislav Stáňa

A ještě jeden příchod. Osmačtyřicet hodin před startem podzimním části Baník doladil přestup záložníka Bronislava Stáni ze Znojma. Dvaadvacetiletý krajní středopolař se klubu upsal na čtyři roky.

Znojemský odchovanec se vydal ve stopách Jakuba Pokorného a je druhou letní posilou Baníku z města na Dyji. Pokud vedení klubu stihne vyřídit formality spojené s registrací, mohl by v neděli při své premiéře v barvách Baníku zažít i Bronislav Stáňa pikantní zápas proti svému bývalému chlebodárci.
„Také v tomto případě se jedná o hráče, kterého jsme měli dlouhodobě v hledáčku. Je to rychlostní typ, na kterých chceme stavět. Dokáže nastupovat z obou stran zálohy. Věříme, že vnese další oživení a konkurenci do našeho kádru,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Bronislav Stáňa byl v sezoně 2013/2014 i členem týmu Znojma v jeho jediné prvoligové sezoně a připsal si čtyři starty v nejvyšší soutěži. V dorosteneckém věku nastupoval za Zbrojovku Brno a v jejich barvách zaznamenal prvenství v prvním ročníku juniorské ligy.

14
Petr
Jaroň
7
Karel
Pojezný
4
Martin
Chlumecký
21
Jiří
Klíma
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
33
Eldar
Šehić
77
Gigli
Ndefe
26
Muhamed
Tijani
30
Jiří
Letáček
17
Michal
Frydrych
23
Jaroslav
Svozil
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
3
Muhammed
Sanneh
29
Ladislav
Takács
13
Daniel
Smékal
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
6
Daniel
Tetour
19
David
Lischka
5
Jiří
Boula
9
David
Buchta
1
Martin
Hrubý
24
Jan
Juroška