čt 17.12.2020
Tisková zpráva

Baník nastoupí ve speciálních výročních dresech

Ve speciálních výročních dresech odehraje Baník páteční ligový duel proti olomoucké Sigmě. Ostravský klub tak společně se svým dlouholetým partnerem - pivovarem Radegast - oslaví padesátileté výročí nošovického pivovaru. Podepsané dresy pak budu vydraženy v online aukci. Výtěžek z aukce bude věnován na pomoc obnově řeky Bečvy.

Baník a Radegast spolu v pátek společně oslaví 50. výročí od uvaření první várky piva v nošovickém pivovaru. Hráči Baníku vyběhnou proti Sigmě Olomouc  ve speciální edici dresů, která na toto významné výročí pivovaru Radegast odkazuje.

„Pivovarská a fotbalová ikona regionu patří dlouhodobě k sobě. Speciální edice dresů bude mít na přední straně logo Radegast 50 let, které doplní logo Baníku z roku 1970. Zadní strana dresu naopak ponese všeobecně známý slogan „Život je hořký. Bohudík.“ Odlišné budou také rukávy, na kterých bude uvedeno jméno důležité osobnosti z historie nebo současnosti pivovaru Radegast,“ říká Marek Grabovský, manažer značky Radegast.

Na hřišti se tak symbolicky prostřednictvím jmenovky na rukávu dresu objeví například první sládek pivovaru Radegast a otec správně hořkého piva Jaromír Franzl, první ředitel pivovaru Václav Petras, frenštátský rodák a autor sochy boha Radegasta Albín Polášek nebo současný manažer nošovického pivovaru Ivo Kaňák. Osobnosti pivovaru Radegast doplní také někteří současní zaměstnanci, kteří uspěli v interní soutěži a budou mít také své jméno na rukávu baníkovského dresu. Radegast a Baník připravili celkem 26 unikátních dresů včetně šortek.

Všechny „výroční“ dresy budou vydraženy v online aukci na www.sportovniaukce.cz, která proběhne od 18. prosince do 5. ledna 2021. Každá vydražená sada bude obsahovat podepsaný dres. Vítězný dražitel obdrží i certifikát pravosti.

Celý výtěžek aukce pak Baník a pivovar Radegast společně poukáží na transparentní účet Bečva 2020, který je určený pro zasílání finančních prostředků na pokrytí vzniklých škod po ekologické havárii na řece Bečvě. 

15
Patrizio
Stronati
11
Nemanja
Kuzmanovič
31
Ondřej
Šašinka
16
Jan
Laštůvka
7
Martin
Fillo
33
Roman
Potočný
6
Daniel
Tetour
21
Daniel
Holzer
18
Tomáš
Zajíc
2
Muhamed
Tijani