FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník nabírá sílu a doléčuje šrámy

19.03.2019 | Redakce

Zvýšený objem, teambuildingový výjezd do Beskyd, tréninkový duel s juniorkou. A taky léčení šrámů či drobných onemocnění. To jsou hlavní motivy, které provázejí tento tréninkový týden Baníku Ostrava, který vzhledem k reprezentační pauze nevyvrcholí mistrovským zápasem.

Baník se na městském stadionu sešel v úterý, ovšem zdaleka ne v kompletním počtu. "Denis Granečný s Ondrou Šašinkou jsou na reprezentačních srazech. Robert Hrubý nám onemocněl," vypočetl trenér Bohumil Páník první část seznamu. Tu druhou plní hráči, kteří kvůli zraněním trénují s týmem jen částečně, nebo se připravují zcela individuálně. "Zranění léčí či doléčují Milan Baroš, Lukáš Pazdera, Jakub Bolf, určité potíže měl i Dan Holzer. Věříme, že se tito kluci budou postupně vracet do plné zátěže," pověděl trenér Baníku.

Pokud jde o zátěž, ta se v těchto dnech baníkovcům poněkud znásobila. "Zvýšili jsme objem, trénujeme dvoufázově. Soustřeďujeme se na sílu, zařadili jsme běžecké tréninky," pravil Bohumil Páník. A dodal, že součástí přípravy v reprezentační pauze bude i teambuilding. "Vyjedeme si do Beskyd. Kluci se zahrají tenis, badminton nebo stolní tenis. Někteří si dají tříhodinovou túru na kole. Hráči si trochu odpočinou od fotbalu, v přírodě přijdou na jiné myšlenky, vyčistí si hlavy a při hrách naopak utuží vzájemné vazby. To všechno je velice důležité," řekl ostravský lodivod.

V pátek si Baník v rámci tréninku zahraje neveřejný modelovaný zápas s juniorkou, v sobotu týdenní proces zakončí. "A od pondělí najedeme na klasický předzápasový cyklus a přípravu už zaměříme na duel v Karviné," uzavřel Bohumil Páník 

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
B of B cars s.r.o.
FORTUNA