FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník na závěr prověří přední tým rakouské ligy

04.07.2019 | Redakce

Utkáním s Austrií Vídeň vrcholí soustředění Baníku v Rakousku a vlastně i celá letní příprava. Generálka na ostrý ligový start se bude hrát v pátek ve Fürstenfeldu v areálu místního fotbalového klubu SC Raika od 16:00.

Po maďarské, ruské a chorvatské fotbalové škole narazí Baník ve Štýrsku ještě na tu rakouskou. Austria je tradiční a dlouhodobě přední rakouský klub, který v uplynulé sezoně obsadil čtvrté místo.

„Je to takový národní mix, mají tam hráče různých národností. Austria patří spolu s Rapidem a Salzburgem k těm třem vynikajícím mančaftům, které v Rakousku hrají prim. Bude to výborný soupeř a další kvalitní prověrka,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Českým předvojem pro Austrii byla úterní příprava se Slavií, která vyhrála 3:2. Předtím vídeňský celek zdolal tým z nižší soutěže Bad Erlach 11:0.

„Ještě nám chybí ten závěr, finální část, koncovka. Kolikrát se tam dokážeme dostat, ale nedokážeme to dohrát, zakončit. Věřím, že se i v tomto utkání posuneme dále,“ řekl Bohumil Páník, který znovu trochu zamíchá sestavou. Scházet však bude zraněný Lukáš Pazdera. „Určitě tam budou hráči, kteří se nedostali do hry v úterý proti Osijeku. Máme o co hrát, liga se blíží, těšíme se na to,“ doplnil.

Areál SC Raika Fürstenfeld leží na ulici Stadtwaldstraße 8. Utkání lze sledovat v živém přenosu http://dlvr.it/R7pZtq.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA