út 20.9.2022
A-tým

Baník míří na pohár do Kroměříže

Baník vstupuje do MOL Cupu. Ve druhém kole nastoupí ve středu od 16 hodin v Kroměříži.

Domácí Hanácká Slavia suverénně dominuje třetí lize, po osmi kolech vede tabulku bez bodové ztráty a má tak nakročeno za svým cílem, kterým je postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. O uplynulém víkendu uspěla i na půdě druhých Rosic, kde v závěru obracela skóre na 2:1. Dvěma góly se o to zasloužil Šimon Chwaszcz, jenž se sedmi trefami vévodí i tabulce kanonýrů MSFL. Jen o zásah méně má na kontě Matěj Votava. Domácí trénuje na Bazalech dobře známý Bronislav Červenka, který v Baníku roky hrával a posléze působil i jako asistent Radima Kučery u áčka.

Kroměříž je jedno z nejfrekventovanějších míst, na němž se Baník v posledních letech objevuje. Absolvoval tu několik soustředění v létě i zimě a vloni v létě se oba celky přátelsky utkaly na začátku letní přípravy s výsledkem 1:1.

I v poháru už na sebe dvakrát narazily: na podzim 2013 Baník na Hané dokráčel k výhře 3:1, ovšem až v závěru utkání otáčel skóre góly Antonína Fantiše a Jakuba Rolince. Předtím ve druhém kole stejné soutěže v roce 2009 v Kroměříži vyhrál za trenéra Miroslava Koubka v pohodě 3:0 po trefách Tomáše Mičoly, Róberta Zehera a Daniela Tchuře. Když půjdeme ještě více do hloubky pohárových dějin, v polovině 70. letech Baník na půdě Hanáků vyhrál v osmifinále 2:0.

Baník do Kroměříže nejede kompletní. Mimo hru zůstávají Jaroslav Svozil, Muhammed Sanneh, Ladislav Takács, s reprezentační jednadvacítkou je Filip Kaloč, naopak není úplně vyloučeno, že už by s týmem mohl cestovat Ladislav Almási.

"Kroměříž je sice účastníkem MSFL, ale je třeba ho vnímat spíše jako druholigový klub. Suverénně vede tabulku beze ztráty bodu, tým má delší dobu pohromadě, má tam hráče s druholigovými zkušenostmi a na špici soutěže se pohybuje už dlouhodobě. Rozhodně nás nečeká lehké utkání. Nějaké změny v naší sestavě nastanou, ale samozřejmě chceme postoupit," řekl asistent trenéra David Oulehla.

Zápas má výkop na stadionu Hanácké Slavie v 16:00, lístek stojí 150 korun.

Baník loni v létě v Kroměříži v přípravě remizoval 1:1.

35
Jakub
Markovič
26
Filip
Blažek
17
Michal
Frydrych
29
Ladislav
Takács
10
Matěj
Šín
15
Patrick
Kpozo
30
Jiří
Letáček
9
David
Buchta
13
Samuel
Grygar
20
Abdullahi
Tanko
21
Jiří
Klíma
19
David
Lischka
11
Eldar
Šehić
4
Robert
Mišković
5
Jiří
Boula
7
Karel
Pojezný
77
Gigli
Ndefe
12
Tomáš
Rigo
0
Paixao da Silva
Ewerton
24
Jan
Juroška
28
Filip
Kubala