út 20.9.2022
A-tým

Baník míří na pohár do Kroměříže

Baník vstupuje do MOL Cupu. Ve druhém kole nastoupí ve středu od 16 hodin v Kroměříži.

Domácí Hanácká Slavia suverénně dominuje třetí lize, po osmi kolech vede tabulku bez bodové ztráty a má tak nakročeno za svým cílem, kterým je postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. O uplynulém víkendu uspěla i na půdě druhých Rosic, kde v závěru obracela skóre na 2:1. Dvěma góly se o to zasloužil Šimon Chwaszcz, jenž se sedmi trefami vévodí i tabulce kanonýrů MSFL. Jen o zásah méně má na kontě Matěj Votava. Domácí trénuje na Bazalech dobře známý Bronislav Červenka, který v Baníku roky hrával a posléze působil i jako asistent Radima Kučery u áčka.

Kroměříž je jedno z nejfrekventovanějších míst, na němž se Baník v posledních letech objevuje. Absolvoval tu několik soustředění v létě i zimě a vloni v létě se oba celky přátelsky utkaly na začátku letní přípravy s výsledkem 1:1.

I v poháru už na sebe dvakrát narazily: na podzim 2013 Baník na Hané dokráčel k výhře 3:1, ovšem až v závěru utkání otáčel skóre góly Antonína Fantiše a Jakuba Rolince. Předtím ve druhém kole stejné soutěže v roce 2009 v Kroměříži vyhrál za trenéra Miroslava Koubka v pohodě 3:0 po trefách Tomáše Mičoly, Róberta Zehera a Daniela Tchuře. Když půjdeme ještě více do hloubky pohárových dějin, v polovině 70. letech Baník na půdě Hanáků vyhrál v osmifinále 2:0.

Baník do Kroměříže nejede kompletní. Mimo hru zůstávají Jaroslav Svozil, Muhammed Sanneh, Ladislav Takács, s reprezentační jednadvacítkou je Filip Kaloč, naopak není úplně vyloučeno, že už by s týmem mohl cestovat Ladislav Almási.

"Kroměříž je sice účastníkem MSFL, ale je třeba ho vnímat spíše jako druholigový klub. Suverénně vede tabulku beze ztráty bodu, tým má delší dobu pohromadě, má tam hráče s druholigovými zkušenostmi a na špici soutěže se pohybuje už dlouhodobě. Rozhodně nás nečeká lehké utkání. Nějaké změny v naší sestavě nastanou, ale samozřejmě chceme postoupit," řekl asistent trenéra David Oulehla.

Zápas má výkop na stadionu Hanácké Slavie v 16:00, lístek stojí 150 korun.

Baník loni v létě v Kroměříži v přípravě remizoval 1:1.

25
Jiří
Fleišman
13
Daniel
Smékal
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
19
David
Lischka
30
Jiří
Letáček
29
Ladislav
Takács
16
Jan
Laštůvka
7
Karel
Pojezný
18
Robert
Mišković
1
Martin
Hrubý
11
Nemanja
Kuzmanović
33
Eldar
Šehić
21
Jiří
Klíma
17
Michal
Frydrych
23
Jaroslav
Svozil
99
Ladislav
Almási
9
David
Buchta
6
Daniel
Tetour
22
Filip
Kaloč
14
Petr
Jaroň
3
Muhammed
Sanneh
26
Muhamed
Tijani