so 1.7.2023
A-tým

Baník míří do Polska s týmem 30 jmen

Sedmadvacet hráčů a tři gólmani jsou v nominaci na soustředění v polské Opalenici. Svěřenci kouče Pavla Hapala tam odehrají tři přípravná utkání.

Ve výběru je nově i brankář Jakub Markovič, který se dnes hlásil na Bazalech poprvé a Baník se Slavií dojednávají jeho transfer. Nechybí ani žádná z dalších nových tváří: Ewerton, Abdullahi Tanko, Filip Blažek, Tomáš Rigo, Patrick Kpozo a také Filip Kubala a Matej Madleňák, jejichž příchody se stále dotahují. Do Opalenice jede i Nigerijec David Fadairo, který pokračuje v testech. K týmu se dnes ráno připojil Gigli Ndefe, který měl uplynulou sezonu prodlouženou o červnový reprezentační sraz Angoly.

Všech třicet jmen dnes ale do Polska neodjelo. Nemocní se z mistrovství Evropy jednadvacítek vrátili Filip Kaloč i Karel Pojezný a za týmem by měli dorazit v příštím týdnu stejně jako Muhammed Sanneh, jenž byl v červnu na soustředění s národním výběrem Gambie.

Do kádru se nevešel stoper Jaroslav Svozil, o jehož další budoucnosti se nyní jedná, ani Daniel Smékal, který by měl odejít na hostování. S mužstvem necestují Ladislav Takács a Jiří Fleišman, kteří pokračují v rekonvalescenci a léčbě v Ostravě.

Baník odehraje v Polsku tři zápasy: hned v neděli proti rumunskému mistrovi Farulu Constanta, ve středu proti Cracovii Krakow a na závěr v sobotu proti Lechu Poznaň. Všechny zápasy se hrají v Opalenici.


Kádr pro Opalenicu

Jiří Letáček, Martin Hrubý, Jakub Markovič

Jan Juroška, Muhammed Sanneh, Gigli Ndefe, Eneo Bitri, Michal Frydrych, Filip Blažek, Patrik Měkota, David Lischka, Karel Pojezný, Eldar Šehić, Matej Madleňák, Patrick Kpozo

Petr Jaroň, Abdullahi Tanko, David Buchta, Ewerton, Robert Miškovič, Jiří Boula, Filip Kaloč, Matěj Šín, Daniel Tetour, Tomáš Rigo, Dominik Holaň, Filip Kubala, David Fadairo

Ladislav Almási, Jiří Klíma

10
Matěj
Šín
19
David
Lischka
7
Karel
Pojezný
17
Michal
Frydrych
12
Tomáš
Rigo
21
Jiří
Klíma
13
Samuel
Grygar
32
Paixao da Silva
Ewerton
20
Abdullahi
Tanko
28
Filip
Kubala
11
Eldar
Šehić
5
Jiří
Boula
24
Jan
Juroška
15
Patrick
Kpozo
95
Daniel
Holzer
9
David
Buchta
35
Jakub
Markovič