FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník má druhou nejlepší patnáctku v zemi

14.06.2017 | Redakce

Zůstali malý krůček pod úplným vrcholem, ale přesto mohou slavit. Patnáctka Baníku, vítěz Moravskoslezské ligy, je druhým nejlepším týmem v zemi, když v republikovém finále ve středu v Praze podlehla Slavii až po penaltovém rozstřelu 1:2.

Patnáctka trenérů Hejdůška a Chalupy je pro Baník velkým příslibem do budoucna a nic na to nezměnila ani smolná penaltová prohra se Slavií ve finále na hřišti pražské Aritmy. Slavia měla k výhře o kousek blíž už v řádné době: její vedoucí gól z penalty ale v poslední minutě vymazal kanonýr Vojtěch Wojatschke a šlo se na penalty – v těch byli šťastnější "sešívaní".

„Kluci podali výborný výkon a nemají se za co stydět. Penalty jsou vždy trochu i o štěstí a dnes se radovala Slavia. Ale všem hráčům i trenérům chci poděkovat za výbornou reprezentaci Baníku v celé sezoně i v dnešním finále. Věřím, že když tomuto mužstvu vydrží píle a pracovitost, o řadě jmen ještě uslyšíme,“ řekl sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo, který finálový duel v Praze sledoval na vlastní oči s Petrem Mašlejem, Radkem Slončíkem nebo René Bolfem.

Finále U15:
Baník – Slavia 1:2 po penaltách (0:0)

Branka: Wojatschke.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
FORTUNA