st 14.6.2017
Aktuální zprávy

Baník má druhou nejlepší patnáctku v zemi

Zůstali malý krůček pod úplným vrcholem, ale přesto mohou slavit. Patnáctka Baníku, vítěz Moravskoslezské ligy, je druhým nejlepším týmem v zemi, když v republikovém finále ve středu v Praze podlehla Slavii až po penaltovém rozstřelu 1:2.

Patnáctka trenérů Hejdůška a Chalupy je pro Baník velkým příslibem do budoucna a nic na to nezměnila ani smolná penaltová prohra se Slavií ve finále na hřišti pražské Aritmy. Slavia měla k výhře o kousek blíž už v řádné době: její vedoucí gól z penalty ale v poslední minutě vymazal kanonýr Vojtěch Wojatschke a šlo se na penalty – v těch byli šťastnější "sešívaní".

„Kluci podali výborný výkon a nemají se za co stydět. Penalty jsou vždy trochu i o štěstí a dnes se radovala Slavia. Ale všem hráčům i trenérům chci poděkovat za výbornou reprezentaci Baníku v celé sezoně i v dnešním finále. Věřím, že když tomuto mužstvu vydrží píle a pracovitost, o řadě jmen ještě uslyšíme,“ řekl sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo, který finálový duel v Praze sledoval na vlastní oči s Petrem Mašlejem, Radkem Slončíkem nebo René Bolfem.

Finále U15:
Baník – Slavia 1:2 po penaltách (0:0)

Branka: Wojatschke.

13
Ondřej
Kukučka
18
Tomáš
Zajíc
31
Ondřej
Šašinka
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
11
Nemanja
Kuzmanović
8
Jakub
Drozd
1
Radovan
Murin
25
Jiří
Fleišman
14
Pepe
Mena
30
Viktor
Budinský
15
Patrizio
Stronati
7
Martin
Fillo
77
Gigli
Ndefe
21
Daniel
Holzer
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
9
David
Buchta
20
Jakub
Pokorný
22
Filip
Kaloč
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
16
Jan
Laštůvka
23
Jaroslav
Svozil