po 3.1.2022
A-tým

Baník je znovu v přípravě

Baník se po dvoutýdenním volnu opět vrací do tréninku. A hned před úvodním tréninkem došlo v kádru k několika změnám.

Novými tvářemi jsou univerzál Šimon Falta, kterého Baník získal na půlroční hostování s opcí z Plzně, a běloruský reprezentant Arťom Koncevoj, který je v Baníku na půlročním hostování s opcí z Ruchu Brest. 

Do přípravy nastupují rovněž nejlepší střelec juniorky Petr Jaroň a dva navrátilci z hostování ve druhé lize Jiří Boula (Táborsko) a Lukáš Cienciala (Dukla Praha).

Bazaly naopak opustili Adam Jánoš, Ondřej Chvěja a Muhammed Sanneh, kteří by měli v jarní části sezony hostovat v Karviné. Přípravu s Baníkem nezahájil ani David Lischka, jehož si z hostování stáhla Sparta.

"David u nás byl na hostování, což znamená, že si jej Sparta může za splnění určitých podmínek a pod finanční sankcí stáhnout zpět, a to také udělala. Ta věc ještě není definitivně uzavřena," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Úvodní den přípravy neabsolvují Jan Laštůvka, Dyjan Carlos de Azevedo a Yira Sor, kteří se se souhlasem klubu připojí po návratu z dovolené v dalších dnech.


Kádr pro úvod zimní přípravy:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Radovan Murin, Lumír Číž

Obránci: Gigli Ndefe, Jan Juroška, Jaroslav Svozil, Jakub Pokorný, Jaroslav Harušťák, Jiří Fleišman, Šimon Falta, Denis Granečný

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Petr Jaroň, Lukáš Budínský, Filip Kaloč, Nemanja Kuzmanovič, Daniel Tetour, Jiří Boula, Arťom Koncevoj, Yira Sor, Roman Potočný, Lukáš Cienciala

Útočníci: Ladislav Almási, Jiří Klíma


30
Jiří
Letáček
16
Jan
Laštůvka
99
Ladislav
Almási
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
7
Karel
Pojezný
9
David
Buchta
24
Jan
Juroška
22
Filip
Kaloč
5
Jiří
Boula
10
Matěj
Šín
18
Robert
Mišković
19
David
Lischka
14
Petr
Jaroň
20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
21
Jiří
Klíma
29
Ladislav
Takács
33
Eldar
Šehić
3
Muhammed
Sanneh
23
Jaroslav
Svozil
13
Daniel
Smékal
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
17
Michal
Frydrych
96
Eneo
Bitri
6
Daniel
Tetour
8
Srdjan
Plavšić