po 3.1.2022
A-tým

Baník je znovu v přípravě

Baník se po dvoutýdenním volnu opět vrací do tréninku. A hned před úvodním tréninkem došlo v kádru k několika změnám.

Novými tvářemi jsou univerzál Šimon Falta, kterého Baník získal na půlroční hostování s opcí z Plzně, a běloruský reprezentant Arťom Koncevoj, který je v Baníku na půlročním hostování s opcí z Ruchu Brest. 

Do přípravy nastupují rovněž nejlepší střelec juniorky Petr Jaroň a dva navrátilci z hostování ve druhé lize Jiří Boula (Táborsko) a Lukáš Cienciala (Dukla Praha).

Bazaly naopak opustili Adam Jánoš, Ondřej Chvěja a Muhammed Sanneh, kteří by měli v jarní části sezony hostovat v Karviné. Přípravu s Baníkem nezahájil ani David Lischka, jehož si z hostování stáhla Sparta.

"David u nás byl na hostování, což znamená, že si jej Sparta může za splnění určitých podmínek a pod finanční sankcí stáhnout zpět, a to také udělala. Ta věc ještě není definitivně uzavřena," řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Alois Grussmann.

Úvodní den přípravy neabsolvují Jan Laštůvka, Dyjan Carlos de Azevedo a Yira Sor, kteří se se souhlasem klubu připojí po návratu z dovolené v dalších dnech.


Kádr pro úvod zimní přípravy:

Brankáři: Jan Laštůvka, Viktor Budinský, Radovan Murin, Lumír Číž

Obránci: Gigli Ndefe, Jan Juroška, Jaroslav Svozil, Jakub Pokorný, Jaroslav Harušťák, Jiří Fleišman, Šimon Falta, Denis Granečný

Záložníci: David Buchta, Dyjan Carlos de Azevedo, Petr Jaroň, Lukáš Budínský, Filip Kaloč, Nemanja Kuzmanovič, Daniel Tetour, Jiří Boula, Arťom Koncevoj, Yira Sor, Roman Potočný, Lukáš Cienciala

Útočníci: Ladislav Almási, Jiří Klíma


0
Matěj
Šín
0
Eldar
Šehić
0
Tomáš
Rigo
0
Patrick
Kpozo
0
David
Lischka
0
David
Buchta
0
Karel
Pojezný
0
Jiří
Klíma
0
Daniel
Holzer
0
Michal
Frydrych
0
Jakub
Markovič
0
Jiří
Boula
0
Samuel
Grygar
0
Jiří
Letáček
0
Paixao da Silva
Ewerton
0
Jan
Juroška
0
Abdullahi
Tanko
0
Filip
Kubala