po 20.4.2026
A-tým

Baník hraje v Karviné o finále poháru

Jeden krok od finále. Baníkovce čeká v úterý v Karviné semifinálové utkání MOL Cupu proti domácímu MFK. Hraje se až od 20 hodin.

Baník je po roce v národním poháru opět mezi poslední čtveřicí týmů. Zatímco před rokem ztroskotal na Olomouci, letos chce být úspěšnější, byť do utkání nastupuje v jiném rozpoložení. Mužstvo musí rychle absorbovat hořkou sobotní prohru s Bohemians 1905 a ideálně ji co nejrychleji hodit za hlavu.

„Máme možnost to odčinit. Jsme jeden zápas od finále poháru a musíme se o to porvat, už pro naše fanoušky, kteří nás dlouhodobě všude podporují. Chceme se dostat do finále. Teď musíme ukázat mentalitu a charakter. Potřebujeme být tvrdší, ostřejší, důraznější, to je jediná cesta. Je to důležité utkání i pro naši psychiku,“ řekl trenér Ondřej Smetana.

Baník do zápasu určitě půjde bez zraněného Michala Kohúta, ze hry jsou navíc i dlouhodobě zranění Filip Kubala a David Látal.

Fanoušci Baníku mají v Karviné své místo tradičně za brankou. Kapacita 855 míst však byla vyprodána už v minulém týdnu.

Utkání se hraje od 20:00 v přímém přenosu Oneplay Sport.

24
Martin
Hrubý
19
Filip
Šancl
11
David
Látal
37
Matěj
Chaluš
66
Matúš
Rusnák
9
David
Buchta
1
Viktor
Budinský
28
Filip
Kubala
21
Michal
Kohút
26
Lauri
Laine
95
Daniel
Holzer
25
Dennis
Owusu
20
Pablo
Ortiz
10
Srdjan
Plavšić
99
Vlasiy
Sinyavskiy
12
Abdallah
Gning
77
Ladislav
Almási
6
Karel
Pojezný
55
Artur
Musák
15
Václav
Jurečka
23
Martin
Jedlička
18
David
Planka
5
Jiří
Boula
29
Jakub
Pira
3
Hamidou
Kante
2
Marek
Havran
17
Michal
Frydrych
80
Ondřej
Kričfaluši