FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník hraje na Slovensku první zápasy

30.07.2020 | Redakce

Už po čtyřech dnech přípravy jde Baník do úvodních zápasových testů. V rámci krátkého dvoudenního zájezdu na Slovensko se v pátek večer od 19:00 utká s Nitrou a v sobotu ráno v 10:00 ve Zlatých Moravcích s domácím ViONem. Oba zápasy jsou bez vstupného otevřeny divákům, Baník je bude rovněž streamovat na svém YouTube kanálu.

Baník v prvních prověrkách protočí celý širší kádr. Protože se bude hrát v krátkém časovém rozpětí, kouč Luboš Kozel do obou zápasů nasadí dvě různé jedenáctky. Do hry jsou samozřejmě připraveny i obě posily ze Slovácka Tomáš Zajíc a Jan Juroška.

„Je to završení prvního týdne, který byl zaměřen na nabírání fyzické kondice. Myslím, že hráči jsou teď asi v největší únavě, máme v plánu zátěž rovnoměrně rozložit mezi všechny členy kádru. Přesto se chceme dobře prezentovat a uhrát nějaký slušný výsledek, byť to ještě v této fázi přípravy není úplně ta hlavní priorita. Je to hlavně tak, aby hráči už měli i nějakou zkušenost se zápasem,“ řekl ostravský trenér.

Oba slovenské kluby už jsou v přípravě dále a zápasy s Baníkem jsou pro ně závěrečnou prověrkou před začátkem podzimní části nejvyšší soutěže, která na Slovensku startuje už o dalším víkendu.

„I když naše tréninky prozatím byly především o kondiční složce, snažili jsme se už současně pracovat i na nějakých herních a taktických věcech. Ale samozřejmě zatím převažovala ta kondiční složka,“ doplnil Luboš Kozel.


LINK na utkání s Nitrou 

LINK na utkání se Zlatými Moravcemi 

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA