FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník čeká první anglický týden

26.08.2019 | Redakce

Vstup do MOL Cupu a v neděli zápas v Jablonci – Baník poprvé v sezoně čeká tzv. anglický týden s vloženým středečním mistrovským utkáním. Tím bude pohárový souboj na trávníku divizního Sokolu Lanžhot.

Baník po páteční výhře nad Slováckem vstupuje také do druhé domácí soutěže. V minulém ročníku MOL Cupu dokráčeli svěřenci Bohumila Páníka až do finále, v němž podlehli Slavii. Před rokem začínali na půdě třetiligového Uničova, letos to je ještě o stupínek níže. 

Ovšem TJ Sokol Lanžhot prožívá až euforický start sezony: po třech kolech má na špici divize D plný počet devíti bodů a impozantní skóre 16:1, v poháru vyřadil třetiligové Znojmo. O víkendu teď doma přehrál Starou Říši 4:0 a rozjetý tým z jihu Moravy, který koučuje bývalý lodivod Hlučína Milan Valachovič, už se těší na Baník.

„Musíme k tomu přistoupit zodpovědně. Víme, jaké tyhle pohárové zápasy jsou. Lanžhot je v úvodu sezony v laufu, daří se jim a doma na nás půjdou neskutečně nahecovaní. Nesmíme to podcenit,“ řekl obránce Jiří Fleišman.

Venkovní dvojboj pak baníkovci v neděli uzavřou utkáním v Jablonci, kde už třináct a půl let nevyhráli. „Slovácko také má svou kvalitu, dokázalo to hlavně ve venkovních zápasech. Dokázali jsme je porazit 3:0, takže si myslím, že když si to srovnáme v hlavách, tu kvalitu máme taky. Můžeme se rovnat každým,“ řekl Jiří Fleišman.

Twitter
MW Dias
PUMA
M&M reality holding a.s.
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA