čt 1.2.2024
A-tým

Baník čeká poslední test

Poslední přípravný duel herního soustředění v Turecku čeká v pátek fotbalisty Baníku. Soupeřem jim bude FK Dečić, aktuálně druhý celek černohorské nejvyšší fotbalové ligy. Utkání se bude hrát ve Sport centru Kremlin v Beleku od 17 hodin (15:00 SEČ). Druhý den, v sobotu ráno, Baník Turecko opustí a vrátí se domů.

Bude to nejen poslední zápas tureckého herního soustředění, ale vůbec poslední přípravný duel před startem jarní části ligy. Takže jarní generálka? 

"Já to utkání jako generálku neberu. Odehráli jsme v Turecku už čtyři přípravné zápasy, vyzkoušeli jsme si, co bychom chtěli praktikovat v lize, máme už vazby mezi hráči i v celém týmu. Takže v utkání s Dečičem už nebudou devadesátiminutové minutáže, snad s výjimkou jednoho hráče, o kterém ještě uvažujeme, že bychom mu dali větší prostor. Jinak ale hráče o tu minutáž podělíme," uvedl před posledním testem zimní pauzy trenér Pavel Hapal.

Ten zatím může být s tím, co Baník v dosavadních přípravných zápasech v Turecku ukázal, relativně spokojen. "Výsledky v přípravě až tak důležité nejsou, ale pro sebevědomí hráčů jsou dobré výsledky potřeba. Zápasy nám ukázaly kvalitní výkony i pasáže, které se nám nelíbily. To si ale vyhodnotíme a na ligu budeme, věřím dobře připraveni," dodal Pavel Hapal.

12
Abdallah
Gning
8
Aboubacar
Traore
81
Matúš
Kmeť
14
Samuel
Grygar
28
Filip
Kubala
21
Michal
Kohút
37
Matěj
Chaluš
17
Michal
Frydrych
42
Jiří
Míček
18
David
Planka
9
David
Buchta
7
Dantaye
Gilbert
2
Marek
Havran
1
Viktor
Budinský
99
Vlasiy
Sinyavskiy
25
Dennis
Owusu
5
Jiří
Boula
15
Václav
Jurečka
55
Artur
Musák
83
Roan
Nogha
24
Martin
Hrubý
11
David
Látal
34
Abdullahi Ibrahim
Bewene
6
Karel
Pojezný
22
Vít
Škrkoň
23
Martin
Jedlička
44
Yevhenii
Skyba
16
Maksym
Dyachuk
95
Daniel
Holzer
19
Filip
Šancl