út 24.9.2019
A-tým

Baník čeká MOL Cup s Hradcem

Pohárovým duelem s Hradcem Králové startuje Baník sérii tří zápasů na hřišti Městského stadionu v Ostravě. Souboj s Východočechy ve třetím kole MOL Cupu se hraje ve středu od 18:00. Pro Baník půjde o jubilejní sté utkání v národním poháru po rozdělení federace.

Votroci se po pomalejším rozjezdu sunou nahoru a po víkendové výhře nad Vyšehradem jsou už na třetím místě. „My jsme se na jejich posledním utkání byli osobně podívat, takže víme, co nás ve středu bude čekat. Hradec se už rozjíždí, jsou s dalšími třemi celky odskočení v horní čtyřce a já osobně je beru v podstatě jako prvoligový mančaft,“ řekl trenér Bohumil Páník.

Jeho tým zdaleka není kompletní. Na marodce jsou Dyjan Carlos de Azevedo, Adam Jánoš, v rekonvalescenci jsou stále i Lukáš Pazdera a Jan Laštůvka. „I když nejsme kompletní, chceme postoupit do dalšího kola,“ podotkl Bohumil Páník.

Baník se naposledy v domácím poháru utkal s tehdy druholigovým Hradcem Králové 16. května 2006 a v semifinále na Bazalech zvítězil 2:0 po dvou gólech Adama Varadiho. Baník postoupil do finále poháru, kde v Liberci podlehl pražské Spartě.

Hradec v aktuálním ročníku vyřadil Letohrad a Admiru Praha.

Městský stadion otevře své brány hodinu před výkopem, lístků bude v pokladnách dostatek. Permanentkáři mají vstup zdarma.


BEERJET: Baník ve spolupráci s provozovatelem restaurace Stadion a stánků na Městském stadionu opět zajistil pro své fanoušky beerjet.  „V republice jsou pouze dva tyto rychlovýčepy a od začátku sezony byly vyblokovány na různých festivalech a koncertech. Ale již na středeční pohárové utkání s Hradcem a poté i na ligové s Příbramí bude beerjet pro naše fanoušky k dispozici, a to za tribunou B,“ řekl ředitel komunikace a vnějších vztahů Martin Rak.

77
Gigli
Ndefe
22
Filip
Kaloč
16
Jan
Laštůvka
19
David
Lischka
66
Denis
Granečný
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
13
Roman
Potočný
17
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
6
Daniel
Tetour
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
8
Jaroslav
Harušťák
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
11
Nemanja
Kuzmanović
30
Viktor
Budinský
12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
20
Jakub
Pokorný
9
David
Buchta