út 2.8.2016
A-tým

Baník angažoval Tomáše Zápotočného

Ostřílený stoper Tomáš Zápotočný se stal v týdnu před startem FNL další letní akvizicí Baníku. Pětatřicetiletý střední obránce se zkušenostmi z Besiktase Istanbul, Udine, Bursasporu či Sparty Praha přichází do Ostravy z Příbrami. Čtyřnásobný český reprezentant uzavřel na Bazalech smlouvu na rok.

Baník finišuje se skládáním kádru. Až pět dnů před startem sezony získal po nepředpokládaném odchodu Martina Dobrotky protřelého harcovníka, který by měl usměrnit a dirigovat „náctiletou“ defenzívu v týmu Vlastimila Petržely.

„Věříme, že to bude onen zkušený element v naší talentované a perspektivní obraně. Zkušeného stopera jsme potřebovali a hledali celé léto. Když to nevyšlo s Martinem Dobrotkou, museli jsme se dívat po jiných možnostech a nakonec jsme si plácli s Tomášem, který má zkušeností z těžkých zápasů opravdu na rozdávání. Věříme, že to je ta správná osobnost, vedle které bude naši mladíci výkonnostně růst,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Příbramský odchovanec v dosavadní kariéře včetně mateřského oddílu prošel sedmi kluby a ve čtyřech získal mistrovské tituly: v roce 2006 s Libercem, v roce 2009 s Besiktasem, o rok později s jiným tureckým klubem Bursasporem a v roce 2014 se Spartou. Zapsal rovněž 32 startů v italské Serii A v dresu Udinese Calcio.

66
Denis
Granečný
23
Jaroslav
Svozil
7
Ondřej
Chvěja
99
Ladislav
Almási
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
16
Jan
Laštůvka
33
Ondřej
Kukučka
4
Yira
Sor
25
Jiří
Fleišman
9
David
Buchta
13
Roman
Potočný
77
Gigli
Ndefe
8
Jaroslav
Harušťák
19
David
Lischka
12
Radovan
Murin
30
Viktor
Budinský
5
Adam
Jánoš
32
Lukáš
Budínský
24
Jan
Juroška
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
11
Nemanja
Kuzmanović
17
Muhammed
Sanneh
22
Filip
Kaloč
20
Jakub
Pokorný