út 2.8.2016
A-tým

Baník angažoval Tomáše Zápotočného

Ostřílený stoper Tomáš Zápotočný se stal v týdnu před startem FNL další letní akvizicí Baníku. Pětatřicetiletý střední obránce se zkušenostmi z Besiktase Istanbul, Udine, Bursasporu či Sparty Praha přichází do Ostravy z Příbrami. Čtyřnásobný český reprezentant uzavřel na Bazalech smlouvu na rok.

Baník finišuje se skládáním kádru. Až pět dnů před startem sezony získal po nepředpokládaném odchodu Martina Dobrotky protřelého harcovníka, který by měl usměrnit a dirigovat „náctiletou“ defenzívu v týmu Vlastimila Petržely.

„Věříme, že to bude onen zkušený element v naší talentované a perspektivní obraně. Zkušeného stopera jsme potřebovali a hledali celé léto. Když to nevyšlo s Martinem Dobrotkou, museli jsme se dívat po jiných možnostech a nakonec jsme si plácli s Tomášem, který má zkušeností z těžkých zápasů opravdu na rozdávání. Věříme, že to je ta správná osobnost, vedle které bude naši mladíci výkonnostně růst,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Příbramský odchovanec v dosavadní kariéře včetně mateřského oddílu prošel sedmi kluby a ve čtyřech získal mistrovské tituly: v roce 2006 s Libercem, v roce 2009 s Besiktasem, o rok později s jiným tureckým klubem Bursasporem a v roce 2014 se Spartou. Zapsal rovněž 32 startů v italské Serii A v dresu Udinese Calcio.

17
Michal
Frydrych
21
Jiří
Klíma
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
30
Jiří
Letáček
22
Filip
Kaloč
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
19
David
Lischka
23
Jaroslav
Svozil
5
Jiří
Boula
77
Gigli
Ndefe
11
Nemanja
Kuzmanović
3
Muhammed
Sanneh
6
Daniel
Tetour
1
Martin
Hrubý
4
Martin
Chlumecký
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
99
Ladislav
Almási
14
Petr
Jaroň
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
32
Lukáš
Budínský
16
Jan
Laštůvka