FC Baník Ostrava Mistr ligy 1976 | 1980 | 1981 | 2004
FC Baník Ostrava

Baník angažoval Tomáše Zápotočného

02.08.2016 | Redakce

Ostřílený stoper Tomáš Zápotočný se stal v týdnu před startem FNL další letní akvizicí Baníku. Pětatřicetiletý střední obránce se zkušenostmi z Besiktase Istanbul, Udine, Bursasporu či Sparty Praha přichází do Ostravy z Příbrami. Čtyřnásobný český reprezentant uzavřel na Bazalech smlouvu na rok.

Baník finišuje se skládáním kádru. Až pět dnů před startem sezony získal po nepředpokládaném odchodu Martina Dobrotky protřelého harcovníka, který by měl usměrnit a dirigovat „náctiletou“ defenzívu v týmu Vlastimila Petržely.

„Věříme, že to bude onen zkušený element v naší talentované a perspektivní obraně. Zkušeného stopera jsme potřebovali a hledali celé léto. Když to nevyšlo s Martinem Dobrotkou, museli jsme se dívat po jiných možnostech a nakonec jsme si plácli s Tomášem, který má zkušeností z těžkých zápasů opravdu na rozdávání. Věříme, že to je ta správná osobnost, vedle které bude naši mladíci výkonnostně růst,“ řekl sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Příbramský odchovanec v dosavadní kariéře včetně mateřského oddílu prošel sedmi kluby a ve čtyřech získal mistrovské tituly: v roce 2006 s Libercem, v roce 2009 s Besiktasem, o rok později s jiným tureckým klubem Bursasporem a v roce 2014 se Spartou. Zapsal rovněž 32 startů v italské Serii A v dresu Udinese Calcio.

Twitter
MW Dias
Radegast
Satum
VACUTEC MORAVIA, spol. s r.o.
AUTOBOND
Město Ostrava
Moravskoslezský kraj
CETRIS
ŠKODA VAGONKA a.s.
malang
Satos Prostějov a.s.
Solaris Bus
ha-vel
KAIMAN, s.r.o.
LAMA energy
B of B cars s.r.o.
SOR Libchavy spol. s r.o.
FORTUNA