út 6.11.2018
Aktuální zprávy

Baník U15 zdolal Liverpool a vyhrál turnaj!

Skvělým způsobem završili své vynikající počínání na mezinárodním Turnaji čtyř zemí fotbalisté Baníku do 15 let. Porazili vrstevníky z Liverpool F.C. 3:2 a po dvou předchozích vítězstvích nad Herthou Berlín (3:1) a Slaskem Wroclaw (3:0) se stali celkovými vítězi velmi silně obsazeného turnaje.

Baníkovská patnáctka zaznamenala další skvělý výsledek. Tým, který v minulé sezoně porazil AC Milán či Bayern Mnichov, si teď připsal další cenný skalp. Liverpool F.C.! Přestože v utkání prohrával 0:1, dokázal Baník vývoj utkání otočit a ujmout se vedení 2:1. „Reds“ krátce před koncem vyrovnali na 2:2, nicméně mladí Ostravané okamžitě zareagovali a třetím gólem strhli vedení definitivně na svou stranu.

„Jsme samozřejmě velice rádi za to, jakého výsledku jsme dosáhli, ale pro nás všechny, tím více pro kluky samotné, znamenal tento turnaj především velmi cennou zkušenost a taky svátek,“ řekl Milan Chalupa, jenž tvoří spolu s Janem Žemlíkem trenérskou dvojici u týmu U15.

Velmi cenné jsou vedle triumfu nad Liverpoolem také úspěchy v zápasech s Herthou Berlín i Slaskem Wroclaw. „Každý z těch zápasů byl něčím výjimečný a svým způsobem těžký, ale každý jsme si plnými doušky užili,“ řekl Milan Chalupa.

Celý turnaj provázel výjimečný divácký zájem. V porubském areálu se sešlo několik set diváků. Obrovský zájem jsme zaznamenali, nejen co se týká samotných přítomných na Šoupalce, ale spousta lidí to sledovalo na internetu. Je to dáno především tím, že Baník je zase Baníkem. A první, co jsem po skončení turnaje udělal, bylo to, že jsem poděkoval panu Brabcovi. Myslím, že to, co už zaznělo, tedy „Vašku díky!“, by mělo zaznít na každém zápase. I za to, že se obklopil lidmi, se kterými to šlape,“ dodal trenér Baníku Ostrava U15.

Baník U15 – Liverpool F.C. U15 3:2

Góly Baníku: Levčík 2, Šín.

Baník U15:

Hrubý (20. Kaláb) - Michna (31. Obuch), Jiříček (31. Maloň), Kukučka, Michlík (33. Puchala) - Grygar, Janál (18. Macej) - Šmiga (20. Šín), Šudák (20. Buryan), Látal (33. Frèbort) - Bitta (20. Levčík)

5
Jiří
Boula
22
Tomáš
Zlatohlávek
66
Matúš
Rusnák
42
Jiří
Míček
99
Georgios
Kornezos
21
Michal
Kohút
15
Patrick
Kpozo
28
Filip
Kubala
25
Dennis
Owusu
11
David
Látal
41
Mikuláš
Kubný
17
Michal
Frydrych
29
Jakub
Pira
30
Dominik
Holec
95
Daniel
Holzer
9
David
Buchta
6
Karel
Pojezný
37
Matěj
Chaluš
31
Alexander
Munksgaard
19
David
Lischka