st 13.7.2016
Tisková zpráva

Baník Kašu do Žiliny nepustil, hráč má platnou smlouvu

FC Baník Ostrava s údivem přijal informaci o tom, že obránce Filip Kaša v úterý podepsal profesionální smlouvu s MŠK Žilina. Hráč má platný kontrakt v Baníku, který navíc k jeho odchodu nedal žádný souhlas. Vedení klubu proto považuje přestup za neplatný a věc postoupí vyšším fotbalovým instancím.

Baník dnes získal i podpůrné stanovisko Fotbalové asociace České republiky (FAČR), jejíž legislativní oddělení klubu po prošetření administrativy písemně potvrdilo, že Filip Kaša smluvně až do 30. června 2017 patří Baníku.

„S Žilinou jsme o Filipu Kašovi během léta několikrát jednali, stejně tak s hráčem o prodloužení smlouvy u nás. Ale k dohodě ani v jednom případě nedošlo. O to víc jsme zaskočeni, že hráč měl v Žilině bez našeho vědomí a svolení podepsat kontrakt, byť smluvně je ještě na rok vázaný u nás,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baník zvažuje i právní kroky, jelikož hráč neplní závazky vyplývající z profesionální smlouvy a vnitřního disciplinárního řádu klubu.

30
Viktor
Budinský
5
Adam
Jánoš
23
Jaroslav
Svozil
17
Muhammed
Sanneh
20
Jakub
Pokorný
11
Nemanja
Kuzmanovič
18
Tomáš
Zajíc
13
Ondřej
Kukučka
8
Jakub
Drozd
6
Daniel
Tetour
1
Radovan
Murin
9
David
Buchta
31
Ondřej
Šašinka
15
Patrizio
Stronati
21
Daniel
Holzer
22
Filip
Kaloč
25
Jiří
Fleišman
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
77
Gigli
Ndefe
14
Pepe
Mena
24
Jan
Juroška
7
Martin
Fillo
16
Jan
Laštůvka