st 13.7.2016
Tisková zpráva

Baník Kašu do Žiliny nepustil, hráč má platnou smlouvu

FC Baník Ostrava s údivem přijal informaci o tom, že obránce Filip Kaša v úterý podepsal profesionální smlouvu s MŠK Žilina. Hráč má platný kontrakt v Baníku, který navíc k jeho odchodu nedal žádný souhlas. Vedení klubu proto považuje přestup za neplatný a věc postoupí vyšším fotbalovým instancím.

Baník dnes získal i podpůrné stanovisko Fotbalové asociace České republiky (FAČR), jejíž legislativní oddělení klubu po prošetření administrativy písemně potvrdilo, že Filip Kaša smluvně až do 30. června 2017 patří Baníku.

„S Žilinou jsme o Filipu Kašovi během léta několikrát jednali, stejně tak s hráčem o prodloužení smlouvy u nás. Ale k dohodě ani v jednom případě nedošlo. O to víc jsme zaskočeni, že hráč měl v Žilině bez našeho vědomí a svolení podepsat kontrakt, byť smluvně je ještě na rok vázaný u nás,“ prohlásil sportovní ředitel FC Baník Ostrava Dušan Vrťo.

Baník zvažuje i právní kroky, jelikož hráč neplní závazky vyplývající z profesionální smlouvy a vnitřního disciplinárního řádu klubu.

6
Daniel
Tetour
30
Viktor
Budinský
20
Jakub
Pokorný
77
Gigli
Ndefe
66
Denis
Granečný
17
Muhammed
Sanneh
21
Jiří
Klíma
33
Ondřej
Kukučka
32
Lukáš
Budínský
12
Radovan
Murin
99
Ladislav
Almási
5
Adam
Jánoš
24
Jan
Juroška
19
David
Lischka
8
Jaroslav
Harušťák
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
22
Filip
Kaloč
23
Jaroslav
Svozil
11
Nemanja
Kuzmanović
25
Jiří
Fleišman
4
Yira
Sor
13
Roman
Potočný
16
Jan
Laštůvka
7
Ondřej
Chvěja
9
David
Buchta