út 28.3.2023
Aktuální zprávy

Aukce retro dresů přinesla mládeži 271 tisíc korun

271 090 korun. To je celkový výtěžek z dražby výročních retro dresů z roku 1923, ve kterých Baník odehrál březnové mistrovské utkání proti Spartě.

Licitace probíhala přes dva týdny a dle očekávání se naplno rozběhla v pondělí v závěrečných hodinách. Nejdražší položkou se stal dres Filipa Kaloče, o nějž se v posledních minutách aukce strhla největší přetahovaná mezi několika zájemci. Nakonec se finálním příhozem vyšplhala cena na konečnou částku rovných 23 000 korun. Blízko této sumě byly i dresy Jiřího Fleišmana, Matěje Šína a Nemanji Kuzmanoviče.

„Děkujeme všem, kteří se zapojili a podpořili tím rozvoj, růst a výchovu baníkovské mládeže. Se všemi vyhrávajícími se spojíme a doladíme formu předání,“ řekl marketingový a PR ředitel klubu Matěj Šturala.

Celkový obnos poputuje na transparentní účet Nadačního fond Baník, který přispívá na rozvoj mládeže v klubové akademii. „Je to krásná částka, která se dá smysluplně využít. Máme v hlavě několik možností a nápadů, jak ty peníze investovat. Ale dokud jsme přesně nevěděli, kolik celková suma bude, těžko se dalo konkrétně plánovat. Samozřejmě veřejnost seznámíme s tím, na co pak konkrétního výtěžek padl. Jménem nadace chci všem fanouškům poděkovat za jejich zájem, kterým pomůžou rozvoji mládeže v Baníku,“ řekl předseda správní rady nadace René Bolf.

20
Carlos Eduardo Lopes Cruz
Cadu
5
Jiří
Boula
23
Jaroslav
Svozil
25
Jiří
Fleišman
24
Jan
Juroška
1
Martin
Hrubý
26
Muhamed
Tijani
9
David
Buchta
96
Eneo
Bitri
19
David
Lischka
17
Michal
Frydrych
99
Ladislav
Almási
33
Eldar
Šehić
29
Ladislav
Takács
22
Filip
Kaloč
21
Jiří
Klíma
14
Petr
Jaroň
30
Jiří
Letáček
6
Daniel
Tetour
3
Muhammed
Sanneh
13
Daniel
Smékal
7
Karel
Pojezný
10
Matěj
Šín
18
Robert
Mišković