út 3.7.2018
A-tým

Arťom Mešaninov: Na beku jsem se cítil dobře

Své kvality se v Baníku doposud snažil prokázat především jako stoper. Občas ho v minulosti trenéři posunuli i do středu zálohy. A teď Arťom Mešaninov ukazuje, že by mohl být docela dobrým pravým obráncem, nebo i záložníkem. V přípravném utkání s FK Senica nastoupil od první minuty na místě pravého beka a po zápase si vysloužil uznání trenéra Bohumila Páníka.

Na první pohled to vypadalo jako východisko z nouze. Baníku chyběl pravý obránce Petr Breda, a tak to trenér Bohumil Páník zkusil proti Senici s Arťomem Mešaninovem coby pravým bekem. A dvaadvacetiletý hráč si vedl velmi dobře. „Kdoví? Možná je to moje pozice,“ usmíval se Arťom Mešaninov po zápase. „Je to hodně ve sprintu, můžu si dovolit i kličku, to mi vyhovuje,“ pravil obránce Baníku, jenž si na pravé straně ostravské sestavy zahrál i část utkání s Ružomberokem.

„Trenér mě na pravé straně zkouší i na tréninku. Cítím, že mi to vyhovuje. V Baníku jsou samí kvalitní hráči, nic mi při tréninku nedají zadarmo. Přesto se na té pozici během přípravy cítím dobře,“ dodal k věci Arťom Mešaninov, jenž snad už definitivně doléčil své operované koleno. Těší se na středeční utkání v Trnavě. A ví, že Baník narazí na zatím nejtěžšího protivníka za všech, s nimiž se dosud v přípravě poměřil. „Myslím si, že nás zatím nikdo až tak pořádně neprověřil. Ale teď to přijde. Tenhle zápas už nám něco ukáže,“ pověděl dvaadvacetiletý baníkovec. A na otázku, zda by raději nastoupil na místě stopera, defenzivního záložníka, nebo krajního obránce, odpověděl: „Na všech těchto postech to znám. Kam mě trenér nasadí, tam budu hrát.“  

30
Viktor
Budinský
24
Jan
Juroška
20
Jakub
Pokorný
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
6
Daniel
Tetour
39
Dominik
Janošek
14
Petr
Jaroň
25
Jiří
Fleišman
10
Matěj
Šín
23
Jaroslav
Svozil
32
Lukáš
Budínský
99
Ladislav
Almási
77
Gigli
Ndefe
7
Šimon
Falta
11
Nemanja
Kuzmanović
29
Ladislav
Takács
19
David
Lischka
50
Ubong
Ekpai
9
David
Buchta
5
Jiří
Boula
12
Radovan
Murin
22
Filip
Kaloč
4
Martin
Chlumecký