út 3.7.2018
A-tým

Arťom Mešaninov: Na beku jsem se cítil dobře

Své kvality se v Baníku doposud snažil prokázat především jako stoper. Občas ho v minulosti trenéři posunuli i do středu zálohy. A teď Arťom Mešaninov ukazuje, že by mohl být docela dobrým pravým obráncem, nebo i záložníkem. V přípravném utkání s FK Senica nastoupil od první minuty na místě pravého beka a po zápase si vysloužil uznání trenéra Bohumila Páníka.

Na první pohled to vypadalo jako východisko z nouze. Baníku chyběl pravý obránce Petr Breda, a tak to trenér Bohumil Páník zkusil proti Senici s Arťomem Mešaninovem coby pravým bekem. A dvaadvacetiletý hráč si vedl velmi dobře. „Kdoví? Možná je to moje pozice,“ usmíval se Arťom Mešaninov po zápase. „Je to hodně ve sprintu, můžu si dovolit i kličku, to mi vyhovuje,“ pravil obránce Baníku, jenž si na pravé straně ostravské sestavy zahrál i část utkání s Ružomberokem.

„Trenér mě na pravé straně zkouší i na tréninku. Cítím, že mi to vyhovuje. V Baníku jsou samí kvalitní hráči, nic mi při tréninku nedají zadarmo. Přesto se na té pozici během přípravy cítím dobře,“ dodal k věci Arťom Mešaninov, jenž snad už definitivně doléčil své operované koleno. Těší se na středeční utkání v Trnavě. A ví, že Baník narazí na zatím nejtěžšího protivníka za všech, s nimiž se dosud v přípravě poměřil. „Myslím si, že nás zatím nikdo až tak pořádně neprověřil. Ale teď to přijde. Tenhle zápas už nám něco ukáže,“ pověděl dvaadvacetiletý baníkovec. A na otázku, zda by raději nastoupil na místě stopera, defenzivního záložníka, nebo krajního obránce, odpověděl: „Na všech těchto postech to znám. Kam mě trenér nasadí, tam budu hrát.“  

7
Ondřej
Chvěja
16
Jan
Laštůvka
21
Jiří
Klíma
91
Dyjan Carlos
De Azevedo
19
David
Lischka
66
Denis
Granečný
4
Yira
Sor
30
Viktor
Budinský
6
Daniel
Tetour
17
Muhammed
Sanneh
11
Nemanja
Kuzmanović
9
David
Buchta
25
Jiří
Fleišman
12
Radovan
Murin
5
Adam
Jánoš
22
Filip
Kaloč
8
Jaroslav
Harušťák
23
Jaroslav
Svozil
13
Roman
Potočný
20
Jakub
Pokorný
32
Lukáš
Budínský
77
Gigli
Ndefe
24
Jan
Juroška
33
Ondřej
Kukučka
99
Ladislav
Almási